Trend Alarmı: Monokrom

Tek rengin egemenliği altına girmeye hazırsanız sezonun monokrom trendini yakalamak için ipuçlarımızı izleyin.

Podyumlar bize bu sezonun en popüler moda trendlerinden birinin baştan aşağı tek renk giyinmek olduğunu fısıldıyor. Bu en başta kulağa biraz cesaret isteyen bir tarz gibi gelse de püf noktalarını bildikten sonra monokrom trendini izlemesi çok kolay, çünkü farklı renkleri veya desenleri birbirine uydurmak yerine tek bir rengi tercih ederek işinizi sağlama alıyorsunuz.

Doğru uygulandığı taktirde size bir anda sofistike ve zamansız bir hava katacak monokrom trendini ister siyah veya beyaz gibi klasik renklerle ister canlı kırmızı ya da sarılarla deneyin, aynı etkiyi yakalamanız garantili.

Aklınızda bulunması gereken birkaç nokta var, bunlardan ilki giydiğiniz tüm parçaların birebir aynı tonda olmasının gerekmediği. Bir rengin farklı tonlarını kombinleyerek de daha fazla boyuta sahip monokrom bir stil yaratabilirsiniz. Örneğin üstünüzün daha açık, altınızın daha koyu bir tonda olması yaratıcı bir dokunuş katacak.

Monokrom trendini yakalamanın en kolay yolu elbiseler. Özellikle yaz kapıdayken çok kullanışlı olan elbiseleri, benzer renklerde eşarp, şapka ya da takı gibi aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Aksesuar demişken ayakkabıları unutmayalım. Şık ve çarpıcı bir görüntü istiyorsanız, ayakkabınızın giydiğiniz renkten farklı bir ton olmasını tercih edin. Özellikle yılan derisi gibi dokular gece kombinlerine çok yakışıyor. Ancak daha sade bir tarz arayışındaysanız ayakkabılarınızın rengi de giysinizle uyumlu olmalı. Burada size verebileceğiniz bir başka ipucu daha var: eğer yeni bir ayakkabı almak istemiyorsanız siyah ve beyazın hemen her renkle uyum gösterebilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Monokrom trendini sezonun bir başka trendiyle birleştirmek isterseniz mutlaka tulumlara yönelin. Tulumlar bu sezon da çok moda ve tek parça bir giysi olduğu için doğaları gereği monokrom trendine uygunlar. Bej ya da toprak tonları gibi nötr renklerle klasik bir duruş yakalayabilirsiniz.

Etek, ceket veya etek, pantolondan oluşan takımlar da monokrom trendini uygulamak için bir başka seçenek. Ceketinizin içine aynı renkte bir bluz veya crop top giyip tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Yazın havalar iyice ısındığında şortlu takımların da öne çıkacağına eminiz. Eğer bir jean hayranıysanız ve gardrobunuzda farklı jean parçalar bulunuyorsa, bunları birbirleriyle ve bir çift sneaker’la kombinleyerek monokrom trendini hem stil sahibi hem de rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Renklerin farklı tonlarının dışında farklı dokudaki kumaşları birlikte kullanmak da ilgi çekici bir tercih olacak. Örneğin lateks bir pantolon ile şifon bir bluzun kontrastını üzerinizde taşıyarak ilginç bir hava yakalayabilirsiniz.

Kendinizi maceraya hazır hissettiğiniz bir günde, çantanız ya da ayakkabınızın rengini giysinizden tamamen ayrı, parlak ve canlı bir tondan seçerek dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Gece kombinleri için ise metalik ve ışıldayan tonları birbiriyle buluşturmak monokrom trendini şık davetlere de taşıyabilmenizi sağlayacak.


Önerilen yazılar