Vans’tan Frida’ya Övgü

İkonik ressam Frida Kahlo’nun tabloları, kaykayın favori markası Vans’ın üç modelinde hayat buldu.

Kendini yaratıcı şekilde ifade edenlerin ve hislerini sınırlamadan yaşayanların favori spor giyim markalarından Vans, bir kez daha sanat dünyasının derinlerine daldı. Geçtiğimiz yıl Amsterdam’daki Van Gogh Müzesiyle iş birliği içerisinde yarattığı Vans x Van Gogh Museum koleksiyonunun ardından Vans bu kez de dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun eserleriyle üç farklı model tasarladı.

Kahlo kişilik, cinsiyet, sınıflar arası ayrımcılık ve ırk gibi soruların cevaplarını arayan naif bir stile sahip. Halk sanatı olarak da adlandırılabilecek bu stilini yaratırken Meksika’nın mirasından etkilenmiş.

Vans Vault da, ikonik ressam Frida Kahlo’nun onuruna, onun en iyi bilinen self portrelerinden ve Meksika’dan ilham alan eserlerinden yola çıkan Vans Vault x Frida Kahlo koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. Sanatçının eserleri Vans’in klasik siluetleriyle itinayla bir araya getirildi.

OG Sk8-Hi LX modelinde Kahlo’nun self portresi bulunuyor, OG Authentic LX modeli karpuz deseniyle kaplı. Koleksiyonun üçüncü modeli OG Slip-On LX’te ise Kahlo’nun 1940 yılında yaptığı meşhur “Self-Portrait with Thorn Necklace and Hummingbird” isimli tablosu yer alıyor.

Tarzı ilk bakışta hemen kendini belli edecek kadar özel olan Kahlo’nun eserlerini taşıyan bu üç Vans modeli bu yazın en havalı ayakkabılarından olacak.


Önerilen yazılar