MAKALE

Vivienne’le Doğum Günü Partisine Yolculuk

Vivienne’le Doğum Günü Partisine Yolculuk

Bu yeni mobil oyunda Louis Vuitton’un 200. doğum gününü kutlamak üzere büyülü bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bu yıl, Fransız lüksünün efsane markasını kuran Louis Vuitton’un 200. yıl dönümü. Marka bunu kutlamak adına özel koleksiyonlar tasarlıyor; geçtiğimiz haftalarda söz ettiğimiz yüksek mücevher koleksiyonu Bravery bunlardan biriydi.

Ancak Louis Vuitton kutlamalarda yalnızca moda ve mücevher dünyasıyla sınırlı kalmadı. Daha genç nesilleri de cezbedebilecek ve hem markanın hem de kurucusunun hikayesini daha fazla kişinin duymasını sağlayacak Louis the Game adlı bir de mobil oyun piyasaya sürdü. Apple, Android, ve Google platformlarından indirilebilen oyun, gerçekten de üzerine düşünülerek, titizlikle hazırlanmış, eğlenceli ve bağımlılık yaratabilen bir oyun.

Oyunun baş karakteri Vivienne. Vivivenne’in monogram desenlerini ve renklerini kişiselleştirebilmeniz mümkün. Louis the Game’de Vivienne’i kontrol ediyor, onu koşturup zıplatabiliyor ve yol boyunca çeşitli objeler toplamasını sağlayabiliyorsunuz. Oyunun çıkış noktası ise, henüz 14 yaşındayken, doğduğu Jura bölgesinden daha sonraları markasını kurup moda dünyasında devleşeceği Paris’e doğru yola çıkan Louis Vuitton’un yolculuğu.

Vivienne ile altı farklı dünyada yolculuk ediyor, bu sırada da modacının 200. doğum günü şerefine, 200 adet mum topluyorsunuz. Bu mumlar aynı zamanda sizi bir sonraki seviyeye taşıyor. Varış noktanız ise Louis Vuitton’un doğum günü kutlamaları!

Oyunu özel kılan taraflarından bir diğeri de yol boyunca toplayacağınız kartpostal ve diğer eşyalarla markanın tarihini öğrenebilmeniz. Louis the Game ayrıca son zamanların sanat koleksiyonerliğinde devrim yaratan NFT teknolojisini de barındırıyor. Bu konunun en ünlü isimlerinden Beeple’ın 20 adet NFT’si oyuna yerleştirilmiş.

Louis the Game sayesinde artık hepimiz, hem de markanın herhangi bir ürününü satın almamız gerekmeden, Louis Vuitton evrenine dahil olabileceğiz.


Önerilen yazılar