MAKALE

Volvo Cars İle Anahtarsız Otomobil Dönemi

Volvo Cars İle Anahtarsız Otomobil Dönemi

Teknolojinin gelişimi bizi daha nelerle karşılaştıracak bilemiyoruz ama Volvo Cars ile artık otomobilinizi anahtarsız kullanmanız mümkün olacak.

Aracınızı anahtarsız kullanmayı hiç hayal etmiş miydiniz? Artık böyle bir devirdeyiz. Otomotiv endüstrisinde sıra dışı bir yenilikle karşımıza çıkan Volvo Cars, ilk anahtarsız otobilini 2017 yılından itibaren sürücülerle buluşturacak.

Otomobil sürücülerinin telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama sayesinde telefonlar dijital anahtar görevi görecek. Bluetooth destekli bu yeni teknoloji, otomobil kullanımına da yeni bir boyut getirecek gibi görünüyor.

Volvo On Call. Phone as key

Dijital anahtar sayesinde otomobil paylaşımı da mümkün. Örneğin Volvo kullanıcısı dijital anahtarını akıllı telefonu üzerinden aile bireyleriyle paylaşabilecek. Böylece paylaşılan kişiler dijital anahtar ile otomobili de kullanabilecek.

Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde bu yeni teknolojisini tanıtan Volvo, pilot uygulamasını önümüzdeki ay araç paylaşım şirketi Sunfleet ile İsveç’teki Göteborg Havalimanı’nda paylaşmayı hedefliyor.


Önerilen yazılar