Wang’den Güçlü Kadın Silüetleri

Siyahla beyazın yüksek kontrastı ve Wang’in imzasını taşıyan sofistike silüetler, sonbahar kış sezonunda güçlü kadın imajını yükseltecek.

Geçtiğimiz aylarda New York Moda Haftası’nda hem cazibeli koleksiyonunu sergileyen hem de bu moda haftasına veda eden Alexander Wang, aynı koleksiyonuna ait fotoğraflarla da büyüledi. Siyah ve beyaz renkleri ağırlıklı koleksiyonunun altını çizercesine sadece siyah beyaz çekilen fotoğraflar tasarımların cesur ve iddalı yönlerini de vurguluyor.

Defilelerini artık moda haftalarının takvimi dışında kalan Haziran ve Aralık dönemlerine taşıyacağını açıklayan Alexander Wang koleksiyonunun ilham aldığı kadınları “Seksi ve güçlü. O, kendi parasını kazanan ve kendi kararlarını kendi veren bir Alfa kadın,” olarak tanımlıyor. Günümüzdeki kadın hareketlerinin yükselişini göz önünde bulundurduğumuzda modacının zamanın ruhunu çok iyi yakaladığını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Koleksiyonda en çok göze çarpan deriler, fermuarlar, vücuda yapışan giysiler ve minilerle, gerçekten de hem seksi hem de güçlü bir imaj yaratılmış. Küçük siyah elbiseler, isteyenin bir ceket, isteyenin bir sabahlık gibi kullanabileceği, eteği dantelli siyah kaftan gibi esnek parçalar da kararları kadınların eline bırakıyor.

Kendisi de moda takviminden çıkarak aykırı bir duruş sergileyen Wang, kadınların da buna cesaret etmesi için elinden geleni yapıyor.


Önerilen yazılar