Wimbledon’ın Şıklık Şampiyonları

Stil ilhamı almak için bu kez gözlerimizi Wimbledon tribünlerindeki ünlülere çevirdik.

Sporseverler Wimbledon’ı çekişmeli maçlar için takip ediyor. Ancak dünyanın en önemli tenis turnuvası, ağırladığı birbirinden ünlü konukların giydikleri ile modaseverlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Bu yıl da Wimbledon diğer yıllardan farklı geçmiyor, şu ana dek kortun tribünleri İngiliz Kraliyet Ailesi’nin düşesleri Kate Middleton ve Meghan Markle’dan ünlü oyunculara ve müzisyenlere kadar birçok ünlü ismi ağırladı. Elbette güneşli bir yaz günü tenisin en başarılı isimlerini izlemeye gelen ünlüler, stilleriyle herkes için harika birer ilham kaynağı da oldu.

Turnuvaya gelen ünlülerin giysilerinde beyaz ağırlıklı tasarımlar, çiçek desenli elbiseler ve maskülen yaz kombinleri öne çıktı.

En çok konuşulan isimlerin Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Sussex Düşesi Meghan Markle olması şaşırtıcı değil. Dünyanın her hareketlerini adım adım izlediği ikili, tıpkı geçtiğimiz sene gibi, tarzları birbirlerinden tamamen farklı olsa da son derece zarif kombinlerle Wimbledon’da yerlerini aldılar. Middleton beyaz, önden düğmeli vintage esintili elbisesini bir Alexander McQueen kemer ile tamamladı. Markle ise beyaz bir blazer, jean ve hasır şapkası ile hem spor hem şık hem de zarif görünüyordu.

Dikkatimizi çeken diğer isimler arasında beyaz Polo Ralph Lauren elbisesini bej renkli aksesuarlar, hasır çanta ve bir şapkayla tamamlayan oyuncu Eleanor Tomlinson vardı. Felicity Jones baştan aşağı beyaz giyinen ünlülerden bir diğeri oldu. Ralph Lauren markalı klasik beyaz gömleğini yüksek belli, bol paçalı beyaz bir pantolonla ve kutu biçimli çantasıyla tamamladı.

Ralph Lauren, Tessa Thompson’ın da tercihi oldu. Bol kesimli beyaz takımını çizgili bir gömlekle bütünleyen oyuncu bu maskülen ve karizmatik kıyafeti kusursuzca taşıdı. Spice Girls grubunda Geri Horner, klasik kesimli beyaz elbisesi ve güneş sarısı Prada çantası ile göz kamaştırdı.

Çiçek desenleriyle yaza yakışır tercih yapan ünlüler arasında maksi elbisesiyle Nicole Richie vardı. Şarkıcı Charli XCX uçuşan etekli çiçekli elbisesini bilekte biten bordo renkli botlarla, Mollie King ten rengi sandaletlerle, aktris Phoebe Waller-Bridge sivri burunlu, alçak topuklu Jimmy Choo ayakkabılarla, Keely Hawes ise beyaz spor ayakkabılarla bir araya getirerek dört farklı tarz için ilham kaynağı oldu.


Önerilen yazılar