MAKALE

Yat Tutkusu Mercedes’te Vücut Buldu

Yat Tutkusu Mercedes’te Vücut Buldu

Mercedes X Class’a yapılan özel makyaj yat tutkusuyla lüks pick up modelini bir araya getirdi.

Polonyalı tasarım firması Carlex Design, dünyanın ilk premium pick up araç modeli Mercedes X Class için yaptığı özel tasarımla yat tutkusunu karayollarıyla buluşturdu. Özellikle lükse öncelik verenlerle tutkusu yatçılık olanlar göz önünde bulundurularak tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen X-Class Exy Yachting Edition’un bütün detayları incelikle düşünülmüş ve ustalıkla hayata geçirilmiş.

Fonksiyonel bir pick up ile denizcilikten alınan ilhamın kusursuz bir birleşimi olan modelin ilk göze çarpan özelliği renkleri. Spor tarzdaki karbon fiber gövdesi porselen beyaz ve çikolata rengiyle teknelere göz kırpıyor. Modelin ızgara ve jant parçalarında ise Mercedes Maybach S650 Coupé’den esinlenilmiş.

Lüks detaylarla tamamlanan iç kısmınde koltuklar özel Nappa derisinden üretilmiş, koltukların arka kısmında kullanılan ahşap kaplama ise otomobilin içine bambaşka bir hava katmış.

Direksiyonu da otomobilin diğer detayları gibi yeniden ele alınarak özgün bir hale getirilmiş. Üst ve alt bölümleri egzotik ahşaptan üretilen direksiyonun diğer bölümleri ise koltuklarla uyumlu Nappa derisinden.

Daha önce de X Class modellerini farklı modifikasyonlarla baştan yaratan Carlex Design ekibi, Mercedes tutkunlarını daha birçok kez kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.


Önerilen yazılar