Yaz Güneşi Gibi Işıldayın

Gökyüzündeki sapsarı güneşin ışıkları gardroplara vuruyor. Bu yaz dolabınızdan eksik etmemeniz gereken sarı parçalara göz attık.

Yaza en çok yakışan renklerden biri kuşkusuz sarı. Siz de yaz güneşi gibi ışıldamak istiyorsanız bu trendi yakalamanız için anahtar parçaları ve kombin ipuçlarımızı mutlaka inceleyin.

Sapsarı!

Sarı rengin modaya en belirgin yansıması baştan aşağı sarı kombinlerde göze çarpıyor. Özellikle saten gibi parlak kumaşlardan dikilen gece elbiseleri bu tarzın en şık şekilde uygulandığı tasarımlar. Sarı renkle özdeşleşen en klasik parça yağmurluk da yenilenmiş halde karşımıza çıkıyor. Sarı bir pardesü ya da yağmurluk güneşin bulutların arkasına saklandığı yağmurlu günlerde kurtarıcınız olacak.

Uçuşan Elbiseler

Düğün sezonu açılıyor, çoğunluk her zaman olduğu gibi koyu renkli elbiselerle işi garantiye alacak. Ancak siz bir değişiklik yapıp gece davetlerine sarı renkli elbisenizle parlaklık katabilirsiniz. Özellikle tülden tasarlanmış uçuşan etekli elbiseler bu rengin zarif ve uçarı karakterini harike bir şekilde yansıtıyor. Püsküller ve fırfırlar ise 20’li yılların görkemli parti elbiselerini andıran bir hava yaratıyor. Daha cesurlar içinse transparan, dantelli modeller harika seçenekler olacak.

Papatya Misali

Sarı ve beyaz renklerin doğadaki en sevimli taşıyıcısı papatyalar gibi naif görünmek isterseniz, bu iki renkle tasarlanmış giysiler sizin için ideal. Bu renk ikilisi elbiselerde de harika duruyor, kabanlarda da ve özellikle çizgili desenlere çok yakışıyor. Elbette tamamen sarı bir parçayı beyaz bir parça ile kombinlemek de bir tercih olabilir.

Sarıyla İyi Gider

Sarının beyazla uyumunu bir yana bırakır ve başka hangi renklerle yakıştığını sorarsanız bizim cevabımız gri ve bej olur. Grinin soğukluğu canlı sarıların iyi bir dengeleyicisi olurken, krem, bej gibi renklerin doğal tonları da özellikle günlük kıyaferlerde ayakları yere basan bir duruş sergiliyor. Elbette, parliament mavisi, siyah ve jean kumaşlar da sarının yanına iyi gidenlerden.

Akşam Güneşi

Sarının her tonu revaçta ancak akşam güneşinin turuncuya kaçan tonunun kullanıldığı parçaların şıklığı daha bir başka… Üstelik yine sezonun trendlerinden 70’lere dönüş modasına da göz kırpan bu renk hem elbiselerde hem de bluzlarda harika görünüyor.


Önerilen yazılar