Yaz Stilinize Bond Dokunuşu

James Bond’un filmlerinde gördüğümüz parçaların birebir aynıları ile plajlara 007 karizması geliyor!

Birçoğumuz için sinema ikonu James Bond aynı zamanda lüks bir yaşam tarzının da temsilcisi. Ajan 007’nin kullandığı otomobillerden taktığı saatlere ve içtiği içkilere kadar kendine has, ayrıcalıklı tercihleri var; elbette giydikleri de buna dahil. Her filmde şıklığını konuşturan Bond stilini yakalamak ise artık her zamankinden daha kolay.

İngiliz giyim markası Orlebar Brown’un en yeni koleksiyonu, Kraliçenin Hizmetinde, Yıldırım Harekatı ve Dr. No gibi Bond filmlerinin yaza ve plajda giymeye yönelik giysileriyle neredeyse birebir örtüşen parçalar içeriyor. Bu, markanın James Bond’dan ilham alarak çıkarttığı üçüncü koleksiyonu. Üstelik Orlebar Brown’un Bond’la olan yakın ilişkisi sadece bu koleksiyonlarla da sınırlı değil. Daniel Craig, Skyfall filminde markanın bir deniz şortunu giyerek bu işbirliğini pekiştirmişti.

Koleksiyonu oluştururken filmlerde özellikle deniz, havuz ya da tekne gibi öğelerin bulunduğu sahnelerde giyilen kıyafetler tercih edilmiş. Böylelikle birçok yaz stiline uygun ve rahatlıkla giyilebilir bir koleksiyon ortaya çıkmış.

Koleksiyonda yazlık geniş yakalı gömlekler, Harrington tarzı mont ve normalde plaja yönelik giysiler üreten marka için bir ilk olan şık bir takım elbise yer alıyor. Bu takım elbise de dahil olmak üzere giysilerin çoğu sıcak havalar için ideal olan ketenden dikilmiş.

Orlebar Brown her ne kadar filmlerden seçtiği Bond kostümlerini birebir aynısını üretmiş gibi görünse de marka temsilcileri bunun basit bir yeniden üretim işleminden fazlası olduğunu ve bu giysilerin satın alıp giyecek kişilerin konforu düşünlerek titizlikle tasarlanıp dikildiğini belirtiyor.

Koleksiyonun geneli daha klasik Bond çizgilerine sahip olsa da vintage film afişlerinin baskılarıyla süslenmiş canlı renklere sahip deniz şortları da göze çarpıyor.


Önerilen yazılar