Yaza Yakışan Kokular

Sıcak yaz günlerinin uçarı havasına yakışan taze ve hafif kokulu parfümleri tercih etmenin tam zamanı.

Parfüm seçmenin inceliklerinin başında mevsime uygun bir tercih yapmak geliyor. İnsanı sarıp sarmalayan ve adeta ‘ısıtan’ parfümler kışa yakışırken, çeşit çeşit meyvenin ve buketlerce çiçeğin kokusunu taşıyan taze, havai, canlı ve serin yaz parfümlerinin karakteri bambaşka oluyor.

Bu yaz moda ve güzellik markalarının beğenimize sunduğu kimi yepyeni, kimi ise klasik kokuların yazlık versiyonu olan yaz parfümleri arasından seçtiğimiz favorilerimize hemen göz atmaya ne dersiniz?

Jo Malone Tropical Cherimoya Cologne

Jo Malone bu yaz tropikal meyve ve çiçeklerle bir koku karnavalı düzenliyor. Sınırlı bir süre için satışa sürülen özel Tropical Cherimoya Cologne şişesinin renkleriyle bile neşeli notalarını ele veren, tatlı ve meyvemsi bir koku.

Gucci Bloom Acqua di Fiori Eau de Toilette

Gucci’nin geçtiğimiz yıl ürettiği çok beğenilen Bloom parfümü, hafifleyerek yaza uyum sağlamış. Tatlı kuş üzümü ve galbanum bitkisi parfüme yumuşak bir tazelik katarak, bir bahçe dolusu çiçeğin kokusunu bir şişşeye sığdıran Bloom’u daha hafif, neşeli ve enerjik yapmış.

Tory Burch Just Like Heaven

Mandalina ve sümbül notalarını taşıyan Just Like Heaven hem klasik hem beklenmedik kokuların dengeli bir karışımı. Parfüm size kendinizi bir yaz bahçesinde gezintiye çıkmış gibi hissettirecek.

Chanel N°5 L’Eau All-Over Spray

Tüm zamanların en klasik parfümlerinden Chanel N°5 baştan yaratılırken yalnızca kokunun karakteri değil, şişesi de günümüzün hayat biçimine ayak uyduracak şekilde değiştirildi. Minimalist ve seyahate uygun şişesi, sprey özelliğiyle hem saça, hem vücuda uygulandığından parfüm kullanma şeklinizi değiştirmeyi de hedefliyor. Üst notaları limon, mandalina ve portakalken kokunun merkezinde gül, yasemin ve ylang ylang çiçekleri bulunuyor.

Viktor & Rolf Flowerbomb Nectar

Eğer yaz parfümü tercihinizde de daha yoğun bir koku arayışındaysanız, Viktor & Rolf Flowerbomb Nectar hem sıcak ve zengin yapısı ama hala yaz mevsimine harika bir şekilde uyum sağlamasıyla sizin için ideal tercih olabilir. Flowerbomb parfüm ailesinin en özgün üyesi olan Flowerbomb Nectar, içerdiği dumansı ve metalik kokuları portakal çiçeği ve amber ile mükemmel bir şekilde harmanlayarak, karşı konulmaz bir karakter yaratıyor.

Kenzo World Eau de Toilette

Kenzo, World Eau de Toilette’i “kendini ciddiye almayan kadınlar” için yaratmış. Şişesinin sürreel tasarımı bile bu karakterini yansıtıyor zaten. Armut, şakayık, badem çiçeği ve süsen kökü notaları, meyve ve çiçek kokularını kadınsı bir şekilde harmanlıyor.

Marc Jacobs Daisy Love

Marc Jacobs’un Daisy parfümünün yeni versiyonu, kaşmir, misk gibi baskın notaları, papatya ağacı yaprakları ve meyve kokularıyla dengeliyor. Akılda kalıcı ve çarpıcı bir karışım olan Daisy Love şişesinin kapağını da yine ikonik papatya süslüyor.

Prada Candy Sugar Pop

Prada, Candy ailesini genişleterek yaz mevsimine tatlı kokular yaymayı sürdürüyor. Elma, şeftali ve vanilyanın leziz notaları, begamut ve yeşil limonla karışıp beklenmedik bir etki bırakıyor. Hem şekerli hem meyvemsi ve çok eğlenceli bir parfüm.


Önerilen yazılar