Yazın 5 Cesur Makyaj Trendi

Bu yaz makyajlarda sıradanlığa yer yok! Cesaret isteyen pırıltılar, neon renkler ve grafik desenleri denemek için hazır mısınız?

Makyaj trendleri bu yaz hiç olmadığı kadar sıra dışı, cesur ve farklı! Doğal makyajın duru zarafetinin tam aksi diyebileceğimiz bu çarpıcı trendler önümüzdeki yaz aylarını epey renklendirecek. Önce podyumlarda, ardından Instagram’ın ünlü makyaj blogger’larının fotoğraflarında gördüğümüz 2018 yaz makyajı trendlerini inceledik. Bu yazın en cesur beş makyaj trendini denemeye hazır mısınız?

Grafik Gözler

Bildiğiniz göz makyajlarını unutun! Bu yaz eyeliner’lar adeta Picasso’nun elinden çıkmış gibi görünüyor. Özellikle ‘underliner’ yani gözün altına çekilen çizgiler çok moda. Bu sizin için fazlasıyla sıra dışıysa Antik Mısır’dan esinlenen kedi gözü makyajlarına da yönelebilirsiniz. Tıpkı Kleopatra’nın makyajı gibi kalın ve gözün etrafını tamamen kaplayan çizgiler bakışlarınıza esrarlı bir hava katacak.

Kristal Işıltısı

Geçtiğimiz haftalarda Coachella’da da sıkça gördüğümüz gibi minik kristal ışıltılarıyla makyajı vurgulamak bu yaz çok moda olacak. Özellikle göz çevresinde bolca kullanılan bu ışıl ışıl trend gece makyajlarına da çok yakışıyor. Kristalin yerine kullanabileceğiniz bir başka alternatif ise sim. Başta gümüş rengi olmak üzere simlerin getirdiği parlaklık da bu yaz çok moda.

Parlak Yanaklar

Sanki kardio egzersizinizi yeni bitirmişsiniz veya çok heyecanlanmışsınız gibi parlayan yanaklar bu yaz sezonunun makyajlarında çok moda. Birçok kozmetik markası bu parlaklığı yüzünüze (terlemenize gerek kalmadan) katacak ürünlerini piyasaya çıkardı. Cilt tonunuza uygun olacak bir krem allıkla siz de bu parlaklığı yakalayabilirsiniz.

Neon Patlaması

Bu yaz özellikle göz makyajında aklınıza gelebilecek her rengi kullanmakta özgürsünüz; özellikle de güneşten ilham alan sarı ve turuncu tonlarını ve bunların yanı sıra yılın rengi ultraviole ya da mavi tonlarını. Renk ne kadar neona kaçıyorsa o kadar iyi! 80’lerin esintisini makyajınıza taşımak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Lolipop Dudaklar

Dudak parlatıcılar uzun zamandır hiç bu kadar parlamamıştı! Bir lollipop gibi görünen pembe ya da kırmızı tonlarındaki dudaklar da yaz makyajının olmazsa olmazlarından. Hatta daha da cesur bir görünüm için ruju hafifçe dağıtarak sürerseniz bu trendi en doğru şekilde uygulamış olacaksınız.


Önerilen yazılar