MAKALE

Yeni Big Bang Unico Her Yaşam Tarzıyla Uyum Sağlıy...

Yeni Big Bang Unico Her Yaşam Tarzıyla Uyum Sağlıyor

Big Bang Unico yeni tasarlanan 42mm’lik kasası sayesinde artık hem erkeklere hem de kadınlara hitap edebiliyor.

Big Bang Unico yeni tasarlanan 42mm’lik kasası sayesinde artık hem erkeklere hem de kadınlara hitap ediyor.

 

İsviçreli saat markası Hublot, Unico mekanizmasını ilk kez 2010 yılında üretti. Üç yıl sonra istendiği zaman sıfırlanabilen flyback kronogorafı, çift kavramalı mekanizması ve kadranın içinden görülebilen kolon çarkı ile öne çıkan, türünün tek örneği olan bu mekanizma, efsanevi Big Bang kasasına yerleştirildi.

Bu kez, Hublot’nun efsanevi manufacture mekanizması Unico, boyut değiştirerek karşımıza çıkıyor. 45mm kasa çapı ile görmeye alıştığımız Big Bang Unico modelleri artık 42mm. Daha minimalist bir kasa boyutu isteyen kadınların ve erkeklerin şimdiden gözdesi olan model, 45mm’lik Unico mekanizmasının geliştirilmesiyle yeniden yorumlandı.

Yeni mekanizma HUB 1280’in yapısı tasarlanırken, HUB 1242’nin stili, güvenirliliği ve sağlamlığı referans alındı. İnceltilen mekanizmanın montajı kolaylaştırıldı ve saat severlerin kadranın içinden onu daha iyi görebilmesi sağlandı. Mekanizmanın teknik yenilikleri için dört patent alındı. Toplam bileşen sayısı 330’dan 345’e çıkarken, kasa çapı 45mm’den 42mm’ye, kasa yüksekliği ise 15,45’ten 14,5mm’ye indirildi. Kronograf butonlarının 45mm’lik kasaya göre daha kolay bir kullanım sağlamasının yanı sıra saatin yeni boyutu sayesinde Big Bang Unico artık saat tutkunlarının karşısına üniseks kullanımıyla çıkıyor. Titanyum, seramik ve King Gold bezel seçenekleri ile zenginleşen Big Bang Unico bu sayede artık her yaşam tarzına uyum sağlıyor.


Önerilen yazılar