Yeni Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

Hublot her zamanki gibi yenilikçi bir tasarımıyla daha karşımızda: Big Bang Meca-10 Blue Ceramic ile tanışın.

10 günlük güç rezervine sahip sıra dışı dizaynı ile yeni Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic son teknoloji mekaniği ultra dayanıklı malzemeyle bir araya getiriyor.

Indigo mavisi seramikten üretilen 45mm kasası, Meca-10’nin özel iskelet yapısını öne çıkarıyor. Teknolojinin ve estetiğin bu şekilde bir araya gelmesi Hublot’yu tanımlayan felsefeyi yansıtıyor: Füzyon Sanatı – “The Art of Fusion”.

 

Kasa, bezel ve klips, yüksek sıcaklıkta sinterlenen, ultra teknolojiye sahip zirkonyum dioksit seramikten üretiliyor. Çok sert ve sağlam olmasına rağmen, çelikten daha hafif olan bu malzeme; çizilmeye ve yıpranmaya karşı olan direnciyle ön plana çıkıyor. Markanın, saatin dış kısmını tasarlarken gösterdiği teknik uzmanlık ve estetik yaklaşımı, modelin mekanizmasında da karşımıza çıkarak dikkatlerini üzerine çekiyor.

İki yılda geliştirilen, 10 gün güç rezervli manuel kurmalı iskelet mekanizmada 223 parça bulunuyor. Güç rezervi göstergesine parelel olarak yerleştirilmiş, estetik ve teknik uzmanlığı yansıtan iki adet tulumba mevcut. Bu tulumbaların hemen üstünde ise Meca-10’i ilk bakışta markanın diğer mekanizmalarından ayıran detay göze çarpıyor: Yatay eksende hareket eden çift taraklı dişli sistemi. Bu sistemin hemen altında saat 3 pozisyonundaki kırmızı nokta, rezerv bitmek üzereyken belirerek saat sahibini uyarıyor. Saat 6 pozisyonundaki çark sistemi ise tam olarak kaç günlük güç rezervinin kaldığını gösteriyor. Big Bang Meca-10 Ceramic Blue modeli, kasasıyla aynı renkteki indigo mavisi ve one-click teknolojisine sahip kauçuk kayış ile saat severlerin beğenisine sunuluyor.


Önerilen yazılar