MAKALE

Zamanınızın Değerini Bilen Uygulamalar

Zamanınızın Değerini Bilen Uygulamalar

Size zaman kazandıran bu mobil uygulamalar ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri birkaç tıklamayla almanızı sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor, size hayatın keyfini çıkarmak kalıyor.

Zamanın hızla akıp geçtiği yoğun yaşamlarımız bu zamanı daha da kısıtlayan birçok sorumluluk ve işle dopdolu. Kalabalık şehirler, trafik, günün büyük çoğunluğunu kaplayan iş hayatı derken kendimize daha çok vakit ayırabilmek giderek daha da büyük bir lüks olmaya başladı.

Neyse ki bu gündelik sorumlulukları bir çırpıda halledebilmemiz için mobil uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Hayatın keyfini daha fazla çıkarabilmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyuyorsanız hayatı kolaylaştıran bu uygulamalar çok işinize yarayacak.

Scotty

Şehir trafiğinin keşmekeşinde bir yerden bir yere yetişmek için kaç kez “Şu ışınlanma teknolojisini bulsunlar artık!” dediniz? Işınlanma teknolojisi henüz bulunmadı ancak Scotty sayesinde şehir trafiğini bertaraf etmeniz artık daha kolay. Uygulama üzerinden tıpkı Uber çağırır gibi motosiklet çağırabilmenizin yanı sıra artık yemek siparişi vermeniz ve bir yere ulaşması gereken paketinizi yollamanız mümkün. Kısacası Scotty ve motorları şehir hayatına güvenli bir hız katıyor.

Temiz

Kuru temizleyiciye götürülecek elbiseler, ütülenecek gömlekler, temizlenmesi gereken ayakkabılar artık dert değil. Temiz uygulaması sayesinde sadece birkaç dokunuşla alacağınız hizmeti ve valenin adresinize geleceği zamanı seçebilir, ardından rahatça arkanıza yaslanabilirsiniz. Temiz’in profesyonelleri, giysilerinizi, ayakkabılarınızı ve ev tekstili ürünlerinizi 24 saat içinde istediğiniz bir saatte adresinize tertemiz bir şekilde teslim edecek!

Kolay Randevu

Hayatın koşturmacası sırasında kişisel bakım ve güzelliğimizi unutmuyoruz değil mi? Ancak bazen randevu almayı unutabiliyoruz! Kolay Randevu’nun kullanışlı sistemi sayesinde, kuaför, berber, güzellik salonu, solaryum gibi güzellik ve bakım hizmeti alabileceğiniz sayısız mekanda birkaç tık’la randevu alabiliyorsunuz. Üstelik vaktiniz kısıtlysa ve her zamanki kuaförünüzden uzaktaysanız, müşteri yorumları ve puanlarına bakarak o an bulunduğunuz yere yakın bir kuaförü de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan Kolay Randevu’da randevu aldıkça puan da kazanıyorsunuz.

Mutlubiev

Ev temizliğiniz için güvenilir bir hizmet sunan Mutlubiev, eğitimli ve profesyonel temizlik kadrosuyla hem sizi hem evinizi mutlu ediyor. Almak istediğiniz ekstra hizmetleri de seçerek temizlik hizmeti siparişinizi kolayca oluşturabiliyor, dilerseniz tek seferlik dilerseniz düzenli olarak hizmet alabiliyorsunuz. Böylece yapılacaklar listesinden bir maddenin üstünü daha çizerek hayatınıza birkaç ekstra saat armağan edebiliyorsunuz.

Getir

Belki de bu listedeki uygulamaların en bilineni olan Getir, anlık ihtiyaçlarınızı ortalama 10 dakika içinde adresinize teslim ediyor. Bu bebeğiniz için mama da olabilir, akşam gelecek misafirleriniz için atıştırmalık bir şeyler de, bir anda bastıran tatlı krizinizi yatıştırmak için dondurma da… Getir, sizin canınız evden çıkmak istemiyorsa ya da evden çıkacak vaktiniz yoksa aradığınız neredeyse her şeyi 7/24 ayağınıza getirerek işinizi kolaylaştırıyor!

Rezervin

Yemeğe çıkmadan önce seçeneklerinizi tek bir yerden görmek, konuma, mutfak türüne, fiyat aralığına ve restoranın diğer özelliklerine göre aramanızı daraltmak, son olarak da seçtğiniz restoranda masanızı hemen ayırtmak Rezervin ile çok kolay. Sizi büyük bir zaman kaybından kurtaracak, rezervasyon tecrübenizi bir üst seviyeye taşıyacak ve  dışarıda yemek yemeyi daha keyifli hale getirecek uygulama ayrıca öneri listeleriyle de alternatiflerinizi genişletiyor.

Octovan

Sürekli ihtiyaç duyulan bir hizmet olmasa da ev ya da eşya taşımayı güvenilir ve kolay bir şekilde organize etmek size vakit kazandırabilir. Octovan uygulaması buna pratik bir çözüm olacak bir sistem. İster 30 dakika sonra olsun ister 30 gün, hemen aracın boyutunu seçip rezerve edebildiğiniz harika bir nakliye hizmeti. Uygulama üzerinden istek oluşturduktan sonra siz ne zamanınızı ne de enerjinizi harcıyorsunuz. Ev ya da ofis taşıma, tek parça eşya taşıma ve hatta mağazadan satın aldığınız eşyayı taşıma gibi çok yönlü nakliye hizmetini güvenle alabileceğiniz bir uygulama.

Jokermenü

Özellikle yoğun bir iş gününde öğle yemeğinizi beklemeden yiyebilmeniz için ideal bir uygulama Jokermenü. Uygulama üzerinden restoranların menülerini inceleyebilir, karar verdikten sonra yemeğinizi seçebilir, ardından siparişiniz hazır olduğunda gelen bildirimle restorana giderek hiç sıra beklemeden yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Zamanınızı verimli kullanabilmenizin dışında indirim ve fırsatlar sunmasıyla da avantajlı bir uygulama.

Yazar: Cemre Akkartal


Önerilen yazılar