2017’nin Makyaj Trendleri

Makyajda hangi renkler öne çıkıyor? Doğallık ne kadar önemli? Özge Özel bu ayki yazısında bu yıl bizi bekleyen makyaj trendlerini açıklıyor.

2017’ye girmiş olsak da bu yılın makyaj trendlerini öğrenmek için geç kalmış sayılmayız. Bu yıl renk olarak bordo ve kırmızı yükselişte. Bununla birlikte koyu renk dudakların ve toprak tonlarındaki göz makyajının yerini zaman zaman siyah ve beyaz göz kalemlerine ve nude dudaklara bırakacağını göreceğiz. Koyu renk rujla yalnızca rimel kullanarak, trendlere ayak uydurabilirsiniz.

Kontür Yerine Allıklar

Mor, bordo, kırmızı gibi iddialı rujları uygun allıklarla beraber kullanarak, yüzünüzde bir ahenk oluşturabilirsiniz. Açık ten rengine sahipseniz, koyu renk ruj kullanmaktan korkmayın. Bu yıl kontür trendinin yerini allıklara bırakmasıyla, makyaj çantalarımızın vazgeçilmezi haline gelecek olan farklı tonlardaki allıklar, yüzünüze sıcak bir görünüm kazandıracak ve açık tenlilerde bile soluk görünümü engelleyecek. Özellikle bordo tonlarda ruj kullanırken, bronz allıklardan yararlanabilirsiniz.

ozgeozelmart2017_02

Doğal Kaşlar

İnce kaşlardan giderek uzaklaşıyoruz ve doğal kalın kaşlara dönüş yapıyoruz. 2017 ile birlikte sıklıkla göreceğimiz dağınık kaşlar, yüzünüze doğallık katacak. Kaş kalemi ve kaş farı gibi makyaj ürünleri yerine kaşlarınızı tarayıp doğal hacmiyle sabitlemek için kaş maskarası kullanın. Seyrek kaşlara sahipseniz, şeffaf maskaralar yerine kaşınıza en uygun tona sahip renkli kaş maskaralarını tercih edebilirsiniz.

Doğal Kaşlar

Doğal Kaşlar

Göz Kalemleri

Alt kirpik diplerinize uygulayabileceğiniz beyaz göz kalemiyle, gözünüzü küçültmek yerine bakışlarınıza anlam katabilir ve gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. Özellikle gece makyajında severek kullanacağınızı düşündüğüm bu kolay makyaj trendini bol maskarayla tamamlayın. Mavi ve yeşil renk göze sahip olanlar, gözlerini öne çıkarmak için kalemi göz pınarlarına kadar çekebilir.

Göz Kalemleri

Göz Kalemleri

Upuzun Kirpikler

Bu senenin ilgi odağı upuzun kirpikler olacak. Günden güne kirpiklerin podyumlarda giderek uzadığını gördük. Uzun kirpikler, ayrıca bakışlarınızın da dikkat çekmesini sağlayacak.

Upuzun Kirpikler

Upuzun Kirpikler

Upuzun Kirpikler

Upuzun Kirpikler

Dudaklar

2017’de pastel tonlardaki hafif ışıltılı makyaj trendi moda. Uçuk pembe ve şeftali tonlarıyla göz kapaklarınızı renklendirirken; kremsi yapıdaki, ıslak görünümlü rujlarla dudaklarınıza hacim katabilirsiniz. Bu tarz makyajda ağır fondötenler yerine BB krem ya da renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. 2017’de en sık karşılaşacağımız trendlerden biri de makyajsız yüzde koyu renk dudaklar. Kapatıcıyla göz altı kusurlarınızı kapattıktan sonra uygulayacağınız mercan, kırmızı ve bordo tonlarındaki rujlarla tüm dikkati dudaklarınıza çekebilirsiniz. Gözlerinize derinlik katmak için göz kapağınızı minimum miktarda kapatıcı yardımıyla nötrleyip, hafif maskara uygulaması yapabilirsiniz.

Dudaklar

Dudaklar

Yazı: Özge Özel


Önerilen yazılar