80’ler Pop Partisi Başlıyor!

Bulgari’nin yeni yüksek mücevher koleksiyonu bizi 80’lerin kitsch atmosferine ışınlıyor ve kulağımıza o yılların disko ritimlerini getiriyor.

80’lerin neon renkler, kitsch makyajlar, pop-art semboller ve bolca abartıyla dolu müzik videolarını hatırlayın. İşte Bulgari’nin 2018 yüksek mücevher koleksiyonu Wild Pop, tüm bu klişeleri içinde barındıran ve markanın her zamanki usta işçiliğini mükemmel bir şekilde yansıtan capcanlı bir seçki.

Romalı mücevherevinin yaratıcılığını ve 80’lerin kuralları yıkan ruhunu taşıyan koleksiyonda Bulgari, nadide taşlara, cesur ve özgün tasarımlara sahip çarpıcı mücevherlere imza atmış. Mücevherler elbette 80’lerin müzik dünyasından da bolca ilham alıyor, David Bowie’nin ikonik şimşek makyajına bir bileklikte, Madonna’nın koni biçimli unutulmaz büstiyerine bir kolyede rastlıyoruz. Vinil plaklar, sintisayzırlar ve mikrofonlar da Wild Pop koleksiyonundaki parçaları süsleyen diğer müzikal ögeler.

Wild Pop’un bir diğer özelliği de pop-art dendiğinde akla ilk gelen isim Andy Warhol’a yaptığı göndermeler. Warhol’a yapılan saygı duruşunun ardında yatan sebep ise yalnızca koleksiyonun temasıyla sanatçının stilinin birebir örtüşmesi değil. Nicola Bulgari ile Andy Warhol arasındaki yakın arkadaşlık ve Warhol’un Bulgari’nin stiline duyduğu hayranlık sayesinde marka için sık sık çekimler gerçekleştirmesi de bu ilhamın diğer sebepleri.

Bulgari’nin kreatif direktörü Lucia Silvestri 80’leri, estetik ve yaratıcılığın dönüm noktalarından biri olarak tanımlıyor. “O yıllar Bulgari’nin yaratıcılığının da zirve yaptığı bir dönemdi, tıpkı sinema, müzik, sanat ve moda sektörlerinde olduğu gibi… Bu nedenle bu koleksiyonla, bu özel on yılı kutlamak istedik,” diyen Silvestri ve ekibi, gerçekten de 80’lerin coşkusunu aratmayan ve kutlamanın hakkını veren rengarenk bir koleksiyona imza atmış.

Koleksiyonun tanıtıldığı özel parti ise, 80’lerin efsanevi pop gruplarından Duran Duran’ın sahne aldığı, modellerin 80’ler duruşunu yansıttığı, müziklerinden sunulan lezzetlere dek her detayın konuklara bir ‘flashback’ yaşattığı, çok özel bir davet şeklinde gerçekleşti.


Önerilen yazılar