MAKALE

Ailenin En Yenisi: Yeni Hyundai SANTA FE Hibrit

Ailenin En Yenisi: Yeni Hyundai SANTA FE Hibrit

Yeni Hyundai SANTA FE Hibrit, geniş kabini, ileri teknolojik özellikleri ve şık tasarımı ile yolculuklarınızda fark yaratmaya geliyor!

Özellikle aileler için, bir otomobilin geniş ve ferah bir alan sunması çok önemli. Hyundai’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı, SUV segmentinde iddialı Yeni SANTA FE Hibrit 7 koltuklu oturma düzeni ile kalabalık ailelerin gözdesi olacak premium bir otomobil.

Aracın 230 beygirlik turbo benzinli hibrit motoruyla sunduğu yeni nesil yüksek performansı da dikkat çekici.

1.6 litrelik T-GDi “Smartstream” motorla donatılan Yeni SANTA FE Hibrit, Hyundai’nin performanslı kullanımının yanı sıra yakıt verimliliğini de ön planda tutan, yeni Sürekli Değişken Valf Süresi (CVVD) teknolojisini kullanan premium bir modeldir.

Hyundai Yeni SANTA FE Hibrit’in turbo benzinli motoru, hibrit teknolojisi ile destekleniyor; bu da motor performansını ve yakıt ekonomisini daha da iyi bir seviyeye çıkarıyor. Gücünü 1.49 kWh lityum ion polimer bataryaya aktaran bu elektrik motoru, özellikle şehir içi trafiğinde Yeni SANTA FE Hibrit’in emisyon ve yakıt tüketim değerlerini aşağıya çekebiliyor.

Aracın dış tasarımı da premium detaylarıyla dikkat çekiyor. 19 inç’lik jantlar üzerinde hareket eden Yeni SANTA FE Hibrit, kaslı ve modern yapısını sportif ön ve arka tamponlarla da destekliyor. Ayrıca LED farlarla kombine ön ızgarası ve gündüz yanan farları (DRL) ile yeni tasarım kimliğini ortaya koyuyor. Bu geniş ızgara, Yeni SANTA FE Hibrit’e cesur bir karakter verirken, ızgaradaki geometrik desen stereoskopik bir görünüm katıyor. Yeni T şeklindeki gündüz farları, otomobilin dışındaki sağlam karakteri tamamlıyor ve en uzaktan bile tanınabilir hale getiriyor. 

Yeni SANTA FE Hibrit’in 7 koltuklu oturma düzenie sahip iç kısmı da yolculuklara konfor ve lüks katmak üzere tasarlanmış. 12.3 inçlik büyük bir dijital gösterge paneli ile donatılan kokpitte dikkat çeken bir diğer donanım ise 10.25 inçlik bilgi eğlence ekranı. Krell müzik sistemi ile desteklenen bu ekranda Apple Car Play ve Android Auto bağlantı özelliği var. Ayrıca kablosuz şarj sistemi de Yeni SANTA FE Hibrit’te sunuluyor. 

Deri döşemelere sahip otomobilin ön ve arka koltukları ısıtmalı; bunun yanı sıra ön koltuklarda soğutma özelliği de bulunuyor. Geliştirilmiş direksiyon sisteminde de ısıtma özelliği bulunurken ön konsolda elektronik bir vites paneli yer alıyor. Geleneksel vites kolları yerine tamamen tuşlu sisteme yer verilmesi sayesinde aracın kokpitindeki genişlik hissi daha da artırılmış. 

Yeni SANTA FE Hibrit’in güvenlik donanımları arasında Park esnasında veya sıkışık alanlardaki manevralarda sürücünün yardımına koşan 360 derecelik kamera sistemi, dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme kontrolü, akıllı park yardım asistanı, güvenli çıkış uyarı sistemi ve ön çarpışma engelleme asistanı yer alıyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılan Hyundai SANTA FE 1.6 Hibrit Progressive, 889.000 TL’lik fiyat etiketine sahip.


Önerilen yazılar