Ankara’da Değişim Rüzgarları

Sayısı artan yeni restoranları, kahvecileri, tatlıcıları ve elbette hiç değişmeyen klasik yerleri ile işte Ankara’nın en keyifli mekanları…

Ankara’yı ziyaret etmek için epey keyifli nedenler olsa da ne zaman birine Ankara’ya gidiyorum desem bana “Çok sıkıcı, orada ne yapacaksın?” diye soruyorlar. Başkente karşı hissedilen bu ön yargıları yıkmak adına Ankara’nın en sevdiğim mekanlarını sıraladım.

Lou, Ankara’nın en yenilerinden. Lou Cafe Bistro, İran Caddesi üzerinde açıldı ayrıca Maidan Tower’ın alt katında da başka bir şubesi hizmete girdi. Tam Instagram için yaratılmış bu restoran muhteşem bir dekorasyonla konuklarını ağırlıyor. Menüsü ve kokteylleri de çok ama çok başarılı.

Camgöz Restoran yeni nesil balıkçı olarak anılıyor. Genç sahibinin imzasını taşıyan birbirinden kaliteli mezeleri sayesinde damaklarınız bayram ediyor. İtalyan restoranlarından daha başarılı hazırladıkları deniz ürünlü linguine makarnası beni benden aldı. Size tatlıları anlatmıyorum bile!

Ankara’nın en romantik restoranı ise No4 hala çok başarılı. Evlenme tekliflerinin ve kutlamaların çok sık gerçekleştiği bu restoranda dünya mutfağından çok başarılı yemekler bulabilirsiniz. Kestane çorbasından pizzaya, deniz ürünlü makarnadan bonfile dilimlerine kadar zengin çeşitler var.

Afitap Meyhane, Tunus Caddesi üzerinde bulunuyor. Rezervasyon yaptırmak istediğim ilk sefer dolu olduklarını söylediler. İkinci seferde ise şanslıydım ve bir şekilde yer buldum. Konsept çok farklı, mezeler biraz Asya mutfağı, biraz Türk mutfağı ve biraz tapas karşımı, kısacası inanılmaz bir seçenek bolluğu var. Ben çok sevdim!

Federal Coffee Ankara’nın butik kahvecilerinden. Avustralya markası ve baristaları muhteşem işler çıkarıyor. Ankara’nın farklı lokasyonlarında şubeleri var. Hem iyi kahve içebileceğiniz hem de bilgisayarınız ile rahatça oturabileceğiniz bir mekan.

Yenilenen ve sıfırdan yapılan Atakule ise Avrupa standardlarında bir alışveriş merkezi olmuş. Enerjisi, içerisinin rahatlığı ve ferahlığı burayı çok keyifli yapmış. Ayrıca Instagram için köşeler de yapılmış. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Konaklama için ise tabii ki Wyndham Ankara’yı öneriyorum. Otelin misafirperverliği, odalarının geniş, aydınlık olması ve tabii ki ev hissi vermesi dolayısıyla kesinlikle favorim.

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar