MAKALE

Aqua Jog ile Suya Meydan Okuyun

Aqua Jog ile Suya Meydan Okuyun

Hazır havuz mevsimi açılmışken sudan çıkmadan yapabileceğiniz bir egzersiz trendiyle tanışmaya ne dersiniz?

Suyun iyileştirici ve stresi azaltıcı etkisiyle direncinin birleşiminden ortaya çıkan, karada yapılan sporlara göre 12 kat daha etkili olan spor trendi Aqua Jogging’le tanışmanın tam zamanı.

Aqua Jogging’in temel prensibi havuzun içinde, dikey pozisyonda yürüme ya da koşma hareketi yaparak suya karşı meydan okumanız. Kendi vücut ağırlığınızla suya meydan okuduğunuz için bir saatlik bir antrenman sırasında 600 ile 800 kalori arası yakabiliyorsunuz. Tüm vücudu aynı anda çalıştıran bir egzersiz olduğundan, suyun yoğunluğuyla birleşen antrenman boyunca, var olduğunu bile bilmediğiniz kaslarınızı keşfediyorsunuz.

Aqua Jog’a özel tasarlanmış bir kemerle suda koşma, mekik, kürek çekme, temel pilates ve core egzersizlerinden oluşan bir antrenman programı uygulanıyor. Böylece havadan 12 kat daha yoğun olan suyun içinde, 12 kat daha etkili bir çalışma gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Aqua Jogging’in avantajları yalnızca daha fazla kalori yaktırmasıyla bitmiyor, su antrenman boyunca vücudunuzda masaj etkisi yaratıyor ve böylece fazla kilolar, selülit, kas ağrıları, eklem rahatsızlıkları vücudunuzu terk ediyor. Kaslarınız daha hızlı şekillenmeye başlıyor ve fit bir görünüme sahip oluyorsunuz. Yerçekiminin olmadığı bu antranman biçimi, eklemlerinize baskı yapmadan duruş bozukluklarını gideriyor ve vücudunuza yük bindirmiyor. Bu nedenle de hamileler ve hafif sakatlanmalar yaşayanlar dahil, 7’den 70’e herkes için uygun bir antrenman.

Tabii suyun stresi azaltan etkisi de tüm bunların üzerine eklendiğinde, Aqua Jogging’in size hem fit bir vücut hem de arınmış bir zihin kazandıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz.


Önerilen yazılar