Audi Üstünü Açtı!

Audi, uzun zamandır test ettiği A5 ve S5 Cabriolet’yi tanıttı. Üstü açılabilen yumuşak tavanlı modeller, üst düzey performansı garantiliyor.

Audi, uzun zamandır beklenen A5’in cabriolet modelini tanıttı. Şık coupe çizgileriyle dikkat çeken A5 Cabriolet, bir önceki modelden 47 mm daha uzun ve 40 kg daha hafif. Tek bir dokunuşla, sadece 15 saniye gibi kısa bir sürede açılabilen tavan, 18 saniyede kapanabiliyor. Yeni geliştirilen elektrik motorlu hidrolik direksiyon ise yoldan iyi geri bildirim alıyor ve çok daha hassas. Opsiyonel olarak hıza ve direksiyon açısına göre vites oranını değiştiren dinamik direksiyon da sunuluyor. 1690 kg ağırlığındaki, önden çekişli, 190 hp 2.0 TDI motorlu A5 Cabriolet, selefine oranla daha konforlu ve oturaklı bir otomobil. Önde ise ekstra 26 mm omuz mesafesi sunuluyor.

Ailenin motor gamında en yukarıda bulunan S5 modeli ise 355 beygir güç ve 500 NM tork üreten 3.0L V6 motoru ile sıfırdan saatte 100 km’ye yalnızca 5.1 saniyede çıkıyor. Son hızı ise saatte 250 km/s.

Bunların dışında her iki modelde de kullanılan yüksek kaliteli materyaller, farklı renkler ve mükemmel işçilik, iç mekanda da iyi hissettiren bir atmosfer yaratıyor ve lüks karakteri vurguluyor. Opsiyonel olarak 30 farklı renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatması sunuluyor. Dahası analog kontrol düğmelerine alternatif olarak Audi sanal kokpit dijital yönetim paneli sunuluyor. Geniş, yüksek çözünürlüklü TFT monitör, 12.3 boyutunda ve detaylı grafikler sunuyor. Opsiyonel ön cam sanal ekranında, otomobille ilgili tüm veriler sürücünün göz hizasında cama yansıtılıyor. Yeni Audi A5 ve S5 Cabriolet’nin Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde 2017 yılının Mart ayında satışa çıkması bekleniyor.

Audi A5 Cabriolet

Audi A5 Cabriolet

Audi A5 Cabriolet

Audi A5 Cabriolet

Audi A5 Cabriolet ve Audi S5 Cabriolet

Audi A5 Cabriolet ve Audi S5 Cabriolet

Audi S5 Cabriolet

Audi S5 Cabriolet


Önerilen yazılar