Ay Artık Daha Ulaşılabilir

Swatch, Omega’nın efsanevi Speedmaster Moonwatch saatini hem ulaşılabilir fiyatlı hem de çok şık bir saat serisi olarak yeniden yorumladı.

Omega’nın Speedmaster Moonwatch modelinin saatçilik ve uzay yolculuğu tarihinde çok önemli bir yeri var çünkü bu ikonik kronograf Ay’a çıkan ilk saat ünvanına sahip. Ardından yıllar boyu pek çok farklı versiyonları üretildi ve model sürekli olarak koleksiyonerlerin radarında kaldı. Ancak yüksek fiyat etiketi onu herkes için ulaşılabilir kılmaktan çok uzaktı.

Bu durum geçtiğimiz haftalarda açıklanan sıra dışı bir işbirliğiyle biraz da olsa değişti. Yenilikçi ve şaşırtıcı işbirliği Omega ile Swatch arasında gerçekleştirildi ve duyurulduğu andan itibaren dünya çapındaki saat dükkanlarında bir alışveriş çılgınlığına sebep oldu.

On bir modellik bu seri elbette ilhamını uzaydan alıyor ve modeller Güneş’ten Pluto’ya dek uzanan uzay cisimleriyle aynı isimleri taşıyor. Üçte iki seramik, üçte bir hintyağı karışımı olan biyoseramik maddesinden üretilen MoonSwatch modelleri, orijinal Speedmaster ile aynı tasarım öğelerine sahip. Örneğin asimetrik kasası ve dikkat çekici alt kadranları gibi…

Koleksiyondaki saatlerin renkleri de çok çarpıcı, saatlerin her birinin arka yüzündeki pil kapağı, modelin ismini aldığı gezegeni simgeliyor.

Fiyat etiketi yaklaşık 260 dolar olan MoonSwatch serisi şimdilik tükenmiş olabilir ancak limitli bir edisyon olmayacağı için her an sizin de bir ‘ay saatiniz’ olabilir!


Önerilen yazılar