Banyolara Modern Dokunuşlar

Yılın yükselen dekorasyon trendleri banyolara modern ve minimal bir hava getiriyor.

Banyonuzun dekorasyonunda değişiklik yapmak istiyorsanız yılın trendlerinden ilham alarak işe başlayabilirsiniz. 2019’da banyolar endüstriyel dokunuşlu minimal görünümler kazanacak, özellikle küçük alanlar için pratik yerden kazanma çözümleri öne çıkacak ve mermerin klasik asaleti banyolara lüks bir hava katacak.

2019’un yükselen banyo dekorasyon trendlerine göz atarak siz de banyonuzda küçük değişiklikler yapabilir, evinizin bu alanını daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Spa Havasını Evinize Taşıyın

Banyonuzda spa merkezlerininin dinlendirici havasını yakalamak için ahşap ve taş gibi doğal malzemelerden faydalanabilirsiniz. Renk yelpazesi için toprak tonları ve beyazın gözleri yormayan beraberliğini kullanabilirsiniz. Senenin yükselen bir diğer trendi olan mermer de spa havasını yakalamak için kullanabileceğiniz bir diğer tercih. Ayrıca canlı bitkilerle banyo dekorasyonunuzu doğaya biraz daha yaklaştırabilirsiniz.

Klasik Muslukları Unutun

Banyo dekorasyon trendlerinde iki farklı musluk modeli öne çıkıyor. Biri mat siyahtan üretilen, son derece minimal ve moden görünen, sadeliği öne çıkarsa da tüm gözleri üzerinde toplayan modeller. Bir diğeri ise daha endüstriyel bir yaklaşımla su borularını da açığa çıkaran ve onları banyo dekorasyonunun odak noktası haline getiren pirinç renkli tasarılar.

Siyahın Karizması

Eskiden siyah, banyo dekorasyonu dendiğinde belki de akla en son gelen renkti ancak siyahın karizmasıyla tasarlanan banyoları gördükçe bu fikir de hızla rafa kalktı. İster baştan aşağı siyah bir dekorasyon temasını, altın ya da pirinç renkli detaylarla renklendirerek kullanın, ister siyahın baskınlığını beyazla dengeleyin, bu dekorasyon trendi banyonuzu evin en karakter sahibi alanına dönüştürecek.

Asil Mermer Desenleri

Mermer banyolara geri dönüyor! Özellikle de beyaz ve gri tonlarındaki mermerler 2019’un banyolarında kendilerine bolca yer bulmaya hazır. Klasik ve zamansız bir materyal olan mermer hem modern hem de geleneksel tasarımlara çok yakışıyor. Banyonuzu siyah trendine göre döşemek isterseniz siyah renkli mermer ideal bir tercih olacak.

Duvarlar Boş Kalmasın

Banyo dekorasyonunuza son dokunuşu ilginç formlu aynalarla yapabilirsiniz. Özellikle dairesel şekilli aynalar bu yıl çok moda. Modern banyolara çok yakışan bir başka trend ise arkadan ışıklandırmalı, kullanışlı aynalar. Banyo duvarını bir tablo ile süslemek de bir başka yükselen trend. Tablo tercihinizi banyonuzun dekorasyonuna uygun olacak şekilde minimal ya da modern bir sanat eseri seçebilirsiniz.


Önerilen yazılar