Bileğinizdeki Çiçek Bahçesi

Değerli taşlarla tasarlanmış hiç solmayacak çiçekler Jacob & Co.’nun saat modelini süslüyor.

Jacob & Co. inanılmaz mekanizmalarının yanında ince detaylarla süslü, eşsiz saat modellerine imza atmasıyla bilinen bir marka. Bu kez, tamamen kadın müşterilerine bir saat tasarlamak için yola çıkan Jacob & Co. her bir ayrıntısında feminen dokunuşlara sahip olan Astronomia Fleurs de Jardin modeliyle göz kamaştırıyor.

Bir cam kubbenin altında yer alan kelebekler ve çiçekler bileğinize büyülü bir bahçenin renklerini getiriyor. Markanın 2014’te yarattığı sofistike Astronomia mekanizmasını temel alan bu saat modeli, üç eksenli bir tourbillon’a sahip. Kubbesinin içinde topazlar, ametistler, safirler ve yakutlarların bütün ışıltılarını sergileyen on bir adet çiçek bulunuyor. Mekanizmasındaki ustalık sayesinde tüm bu çiçekler ile saat ekranı ve sedefli kadranı farklı yönlere dönerek bir bahar esintisinde salınan çiçek bahçesini andırıyor. Bu hipnotize edici hareketlilik saatin ister pembe, ister mavi olarak tercih edilebilen safirlerle dekore edilmiş iç ve dış bezelleriyle çerçeveleniyor. Saatin kelebek şeklindeki tokası da yine parlak safirlerle süslü.

Jacob & Co.’nun kurucusu Jacob Arabo, kadınların yüksek saatçiliğe giderek daha fazla ilgi duyduklarını ve bu nedenle de tamamen kadınları cezbetmeye yönelik, baştan sona onlar için yaratılmış saat modelleri tasarlamak istediklerini söylüyor.

İkonik Astronomia’nın mekanizması üzerinde yeniden tasarlanması bir yılı aşkın bir süreyi bulan Fleurs de Jardin bu amaçlarının neticesi olarak doğmuş.

Saat dünyasındaki takma adı ‘Mücevherci Jacob’ olan Jacob & Co. değerli taşları kullanma becerilerinin tümünü bu saat modelinde sergileyerek karşı konması güç bir estetik yaratmış.

Jacob & Co.’nun Astronomia Fleurs de Jardin modeli 101 adetle sınırlı olmak üzere üretildi ve 360 bin dolarlık fiyatla satışa sunuldu.


Önerilen yazılar