MAKALE

Bob Marley Gibi Farkınızı Yansıtın

Bob Marley Gibi Farkınızı Yansıtın

Reggae’nin efsane ismi Bob Marley’den ilham alan özel saat, müzik devinin hayatından izleri taşıyor.

İsviçreli ünlü saat markası Raymond Weil, müzik iş birlikleri kapsamında düetini bu kez House of Marley ile yapıyor. 2019’un başlarında The Marshall Amplification Limited Edition’u tasarlayarak müzik dünyasının devlerine kayıtsız kalmadığını vurgulayan marka, bu kez de reggae müziği dendiğinde akla ilk isim Bob Marley’den ilham alan bir model üretti.

Efsane isme saygı duruşu niteliği taşıyan Bob Marley Tango GMT koleksiyonu, kendini özel hissetmek ve farkını yansıtmak isteyenler için ideal. 36 yıllık hayatına 130 plak ve 17 albümün yanı sıra kucaklayıcı bir hayat felsefesi de sığdıran Marley’nin sadece adını değil, hayatının izlerini de beraberinde taşıyan saat, Tango koleksiyonunun bir parçası.

Siyah kadranı, Bob Marley hayranlarının yakından tanıyacağı ikonik aslan kafası ile süslenmiş. 42 mm parlak çelik kasaya sahip saatte Etiyopya bayrağının renkleri de küçük dokunuşlarla kendini gösteriyor. Saniye ibresi için kırmızı seçilmişken, Greenwich zamanını gösteren GMT ibresi yeşille gösteriliyor. Bayrağın diğer rengi sarı da kadranı çevreleyen dairede karşınıza çıkıyor.

Paslanmaz çelik bilezikli, çift itmeli güvenlik kilidine sahip tasarımın arka kadranında Bob Marley’in imzası var. İmzaya sanatçının milyonlarla buluşan şarkısının ismi, yani Time Will Tell (Zaman Gösterecek) yazısı eşlik ediyor.

Bob Marley Tango GMT, 300 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip olmasıyla sadece tasarımıyla değil dayanıklılığıyla da övgüyü hak ediyor.

Raymond Weil müzik iş birlikleri serisinin bu yeni halkası başkalarından farklı olmayı tercih edenleri hedefliyor, bu yüzden de bu eşsiz saat sadece 1500 adetle limitli olarak üretilmiş.


Önerilen yazılar