MAKALE

Bu Botlar Ayağınızı Gerçekten ‘Sıcak Tutacak’...

Bu Botlar Ayağınızı Gerçekten ‘Sıcak Tutacak’

Jimmy Choo bu kış lüks tasarım uzmanlığıyla teknolojiyi birleştirdi ve ayağınızın sıcaklığını telefonunuzla kontrol edebildiğiniz Voyager botları yarattı.

Kış soğukları kendini neredeyse tam anlamıyla göstermeye başladı. Çocukluğumuzdan bu yana bildiğimiz gibi, ayaklarımızı sıcak tutmak bu mevsimi sağlıklı atlatmanın başlıca kurallarından. Bu nedenle sağlam botlara, sıcacık çoraplara yöneliyoruz. Ama bazen, özellikle de hava çok soğuksa, ayaklarımız yine de üşüyebiliyor…

Ayakları sıcak tutma işini fazlasıyla ciddiye alan ünlü lüks ayakkabı markası Jimmy Choo ise işi epey bir ileri götürmüş ve ortaya çok yenilikçi bir çözüm çıkarmış. Akıllı ayakkabı teknolojilerine imza atan Fransız firma Zhor-Tech ile yaptığı işbirliği, tabanlarında özel bir ısıtma sistemi bulunan Voyager botların ortaya çıkmasını sağlamış.

Hem erkek hem de kadınlar için farklı modelleri bulunan Voyager botlar bir Jimmy Choo tasarımından bekleyeceğimiz üzere çok şık görünüyor. Su geçirmeyen özel vachetta derisi ve nubuktan üretilen modellerin içi ise yumuşacık koyun derisiyle kaplı. Ancak botların asıl dikkat çeken özelliği elbette içinde sakladığı ısıtma teknolojisi. Tabanındaki gizli USB girişini kullanarak ‘şarj’ edebildiğiniz botlar, ardından ayağınızı sekiz saat boyunca sıcacık tutuyor. 25 ile 45 derece arasında değişen sıcaklık seviyesini ise akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamayı kullanarak ‘uzaktan kumanda’ edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama gün içinde kaç adım attığınızı da sayıyor.

Siyahın yanı sıra sezonun trendi olan beyaz renkli modeli de bulunan Voyager botlarla sıcak mı sıcak bir kış geçirmenin bedeliyse 1.895 USD. Dondurucu bir günde ayaklarının üşümemesini garanti eden Voyager botlar sahiplerine eşsiz bir konfor sunuyor.


Önerilen yazılar