BRANDART Etkinlik Gündemi

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden müzikallere takip edebileceğiniz çok sayıda etkinlikle İstanbul’un ritmini tutabilirsiniz. Şehrin tadını çıkarmak için ajandamıza mutlaka göz atın.

Yazı: Ceren Öztuna

Mükemmel Bir Gün
18 Mart 2016

1995 te Kosova bölgesinde halkın temiz su ihtiyacı için gönüllü olarak çalışan bir ekip, her gün farklı belalarla boğuşmaktadır. Fakat bir gün kuyunun içinde hiç beklemedikleri bir sürpriz ile karşılaşırlar: Bir ceset! İspanyol yönetmen Fernando León de Aranoa imzasını taşıyan filmde Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko ve Mélanie Thierry kadronun öne çıkan isimleri.

 

Batman v Superman: Adaletin Şafağı
25 Mart 2016

Zack Snyder imzalı Batman v Superman: Adaletin Şafağı, tarihte ilk kez iki DC karakterini beyaz perdede buluşturuyor. Başrollerinde Oscar ödüllü Ben Affleck (Batman/Bruce Wayne) ve Man of Stell filminin yıldızı Henry Cavill, Superman rolüyle karşı karşıya geliyor.

 

Orquesta Buena Vista Social Club
27 Mart 2016
Volkswagen Arena

2014’ten beri veda turları “Adios” kapsamında yollarda olan Buena Vista Social Club Orkestrası, bir kez daha Türkiye’de! Tromboncu ve grup lideri Jesus Aguaje Ramos yönetiminde ‘Elveda Turu Orkestrası’, eşsiz Diva Omara Portuondo, trompetist Guajiro Mirabal ve ut virtüözü Barbarito Torres dahil yıllar önce albümün yapımında yer alan birçok müzisyenden oluşuyor.

Orquesta Buena Vista Social ClubOrquesta Buena Vista Social Club

Orquesta Buena Vista Social ClubOrquesta Buena Vista Social Club

 

Duman
29 Mart 2016
Zorlu Center Ana Tiyatro

Eğlenceli ve coşkulu sahne performanslarıyla tanınan ve 2000 lerin başından bu yana gençlerin sevgilisi haline gelen Duman, 29 Mart ta Zorlu PSM de sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Son albümü Darmaduman ile hayranlarına yeniden merhaba diyen başarılı grubun unutulmayacak konseri için Zorlu PSM Ana Tiyatro da, sahne üstünde şimdiden yerinizi ayırın.

Duman

Duman

 

Athena
31 Mart 2016
Babylon Bomonti

Türkiye de punk ve ska akımının en önemli temsilcisi Athena, geride bıraktığımız yıllar içinde yayınladığı albümleri ve enerjik konserleriyle Türkiye müzik tarihinin sıra dışı ekiplerinden biri. Kasım 2014 te yayınladığı son albümü Altüst ile sahnelere geri dönen ekip, 31 Mart ta özlenen akustik performansıyla Babylon da!

Athena

Athena

 

Lord of The Rings in Concert
2-3 Nisan 2016
Zorlu Center Ana Tiyatro

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği nde J.R.R Tolkien in edebi hayal gücüne hayat veren, Akademi ve Grammy ödüllü besteci Howard Shore un müziği, 100 kişilik koro ekibi ve 86 kişilik senfoni orkestrası eşliğinde kaçırılmayacak bir konsere dönüşüyor. Bu eşsiz müzik şöleni kaçmaz!

 

Dolu Düşün Boş Konuş
17-20 Mart 2016
Oyun Atölyesi

Dolu Düşün Boş Konuş (Kvetch), sistemin tüm kıyıcı kuralları içinde, başkalarına karşı takındığımız değişken maskelerimiz ve bu maskelerin ardında, içimizi kemiren, didikleyen, çoğu zaman da bizi gülünç durumda bırakan kaygılarımızın karşıtlığı üzerine kurulu komik bir trajedi …

Dolu Düşün Boş Konuş

Dolu Düşün Boş Konuş

 

Son Zenne
17 Mart 2016
Bo Sahne

Dans, gözyaşı, acı ve hazla şekillenen yaşamlara şahit olacağınız Son Zenne, ucuz bir müzikholün bodrum katında yaşayan Zenne, ona sığınan Nesime ve hayatlarını altüst eden Şahin’in hikayesini anlatıyor. Çok yakınımızda olsa da görmezden geldiğimiz, hatta yok saydığımız kahramanların oyunu karşısında kendinizi bir kez daha hayatı sorgularken bulacaksınız.

 

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası
9-30 Mart 2016
Sahne İstanbul

Okan Bayülgen’in yönettiği ve sunduğu, Selin Atasoy’un kaleme aldığı, İngilizler’in Murder Mystery formatının geliştirilmiş hali olan polisiye oyun, büyük bir holdingin 50. yıl kutlama yemeğinde geçiyor. Özel bir menünün sunulduğu ve yemekle eğlenceyi bir araya getiren gecenin sonunda katili bulanlara özel hediyeler dağıtılıyor.

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

 

Swan Lake Reloaded
8-10 Nisan 2016
Zorlu Center Ana Tiyatro

Fredrik Rydman ın bir Tchaikovsky klasiği olan Kuğu Gölü nden uyarlayıp modernize ettiği muhteşem gösterisi Swan Lake Reloaded İstanbul da. Tchaikovsky nin yanı sıra dünyaca ünlü pop ve rock sanatçılarının da eserlerinin kullanıldığı gösteride, klasik bale ile beraber sokak dansı da kullanılarak 1800 lerin balesi, modern toplumu yansıtacak şekilde modifiye ediliyor.

 

Giorgio de Chirico- Dünyanın Gizemi
1 Mayıs’a kadar
Pera Müzesi

Pera Müzesi, metafizik sanatının öncüsü ve 20. yüzyılın en sıra dışı sanatçılarından biri olan Giorgio de Chirico’yu Türk sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının 1909 tarihli en erken eserlerinden birini de içeren sergi, özellikle 1920’lerden 1970’lerin ortalarında son dönem yapıtlarına uzanan geniş bir seçkiden oluşuyor.

Giorgio de Chirico-Dünyanın Gizemi

Giorgio de Chirico-Dünyanın Gizemi

 

Dijital Devrim Sergisi
12 Haziran’a kadar
Zorlu Center Sky Lounge

Sanat ve teknoloji birlikteliğinin hangi boyutlara ulaşabileceğine, bugüne kadar Türkiye de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olan Digital Revolution da tanıklık edebilir; dünyaca ünlü sanatçılar, film yapımcıları, tasarımcılar, müzisyenler ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

brandart_20Merhume-Murat Uyurkulak
April Yayıncılık

Kült romanlar Tol ve Har ın yazarı Murat Uyurkulak tan tehlikeli bir eser: Merhume. İlk harfinden son harfine dâhiyane buluşlarla dolu, hali pürmelalimizi deşifre eden bir macera! Zifirî karanlıkta yalnız olmadığınızı, çığlıkları duymaya başladığınızda anlayacaksınız!

 

Wright Kardeşler- David McCullough
Lemur Yayınevi

İki Pulitzer ödüllü yazar David McCullough, Wright Kardeşlerin hikâyesini belgesel tadında okuyacağınız bu kitapta anlatmak için, kişisel günlüklerin, not defterlerinin ve binden fazla şahsi aile arası yazışmasının da içinde bulunduğu Wright belgelerinin geniş zenginliğinden yararlanıyor.


Önerilen yazılar