Bu Mücevherler Kutlamaya Değer!

Bulgari’nin yeni mücevher koleksiyonundaki her parça İtalyan usulü kutlama geleneklerine göz kırpıyor. Son zamanların en neşeli mücevher koleksiyonuna birlikte göz atalım.

Bulgari’nin bu yılki, parti temalı yüksek mücevher koleksiyonu kelimenin tam anlamıyla mutluluk saçıyor. Koleksiyonun adı Festa ve İtalyanca’da parti anlamına geliyor. Bulgari, Festa koleksiyonunda değerli taşların her rengini kullanarak İtalyanların kutlama geleneklerini takılara yansıtıyor. Kısacası bu renk cümbüşü koleksiyonun ilham kaynağı İtalyanların yaşama sevinci ve mutluluğu.

Koleksiyonda Siena şehrinin efsanevi at yarışı Palio gibi tarihi anlam taşıyan kutlamaları yansıtan at şeklinde broşlar da var, mutlu çocukluk anılarını canlandıran, pasta, dondurma gibi şekillerle tasarlanmış mücevherler de… Hatta hediye paketleri, renkli balonlar gibi dünyanın her yerinde kutlama ve parti anlamına gelen simgeler bile yer alıyor.

Kısacası zümrütlerin yeşili, safirlerin mavisi ve diğer tüm değerli taşların renkleriyle ortaya ‘mutlu bir mücevher koleksiyonu’ çıkartan Bulgari’yi biz de ‘kutluyoruz’!

 


Önerilen yazılar