Burberry Dönüşüme Giriyor

Geri dönüştürülmüş materyallerden ürettiği yeni koleksiyonu, Burberry’nin geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik adına attığı adımlardan sadece biri.

Gezegenimizin değerini çok daha iyi anladığımız bir dönemden geçiyoruz. Sadece bir süredir ortalıkta olmasak bile yokluğumuzun çevrede yarattığı pozitif değişim umut verici. Tabi iş burada bitmiyor, salgın tehlikesi geçtikten sonra iklim değişikliği ve plastik atıklar yakın gelecek için alarm vermeye devam edecek.

Tüm bunlara kayıtsız kalmayan moda dünyasında, gezegenin geleceği için adımlar atan markalardan biri de Burberry. Sürdürülebilirlik adına birçok çalışma yapan Burberry, 22 Nisan’da kutladığımız Dünya Günü’nde 26 parçadan oluşan eko-bilinçli koleksiyonunu tanıttı.

İlkbahar Yaz 2020 koleksiyonundan parçalar, Reburberry Edit adlı koleksiyonu için atık kumaşlar ve geri dönüştürülmüş plastiklerden üretildi.

Koleksiyonda hem gözlük ve çanta gibi aksesuarlar hem de dış giyime yönelik parçalar bulunuyor.

Ancak Burberry’nin çevre için attığı adım bu koleksiyonla sınırlı değil, tüm ana ürün kategorilerinde yeni bir etiket sistemine geçen marka, bu fıstık yeşili yeni etiketlerinde, müşterilerini ellerinde tuttukları ürünün üretim süreci hakkında bilgilendirecek. Bu bilgiler arasında, ürünün içerdiği organik ya da geri dönüştürülmüş materyaller, üretim tesislerindeki karbon salınım koşulları ve çalışanların aldığı ücretler ile onlara sunulan özel destekler yer alacak. Burberry bu etiketlerin 2022’de tüm ürünlerinde olmasını hedefliyor.

 


Önerilen yazılar