MAKALE

Burberry Enerjisini Gençlikten Alıyor

Burberry Enerjisini Gençlikten Alıyor

Burberry enerjik kampanyası ile geleceğin seslerine kulak vererek yarını şekillendirmeyi hedefliyor.

Burberry markasını kuran Thomas Burberry, kutup kaşifleri için yenlikçi, su geçirmez kumaşlardan dikilen giysileri de yaratan kişiydi aynı zamanda. İngiltere çıkışlı lüks giyim markasının tarihindeki bu dönüm noktası, 2020 yılının sonbahar kış koleksiyonunun yaratıcı ilham kaynağına dönüştü; ikonik film Singin’ In the Rain’in en ünlü sahnesiyle birleşti ve ortaya günümüzün gündemine uygun bir video çıkmış oldu.

Herkes için zor başlayan ve zor devam eden bu yılı temsilen gökyüzünden yağmur yerine buz kütleleri dökülürken; filmin aksine yağmurda şarkı söyleyip dans eden tek bir kişi yok bu kez! Bir grup arkadaş el ele vererek bu güçlüklere hep beraberce karşı koyuyor. Kampanya filmi izleyicilerin her gün görmeye alışık oldukları bir dünyayı alıp onu olağandışı bir şeye dönüştürüyor. Filmde gördüğümüz dansçılar bir yandan Singin’ In the Rain şarkısının modernleştirilmiş bir versiyonunda koreografilerini sergilerken diğer yandan şehirden denize doğru yol alıyor.,

Kampanyanın özelliği sadece bu metaforlardan ileri gelmiyor. Burberry, bu kampanya ile gençlikten ilham alıyor; farklı yeteneklerden oluşan, tutkulu bir topluluğu bir araya getirerek geleceğe bakıyor. Bu kampanya farklı dünyalardan gelen farklı yeteneklerin hayallerinin, keşfetmeye ve sınırları aşmaya olan bağlılıklarının da bir kutlaması.

Gençliği ve yaratıcılığı desteklemek amacıyla Burberry, bu kampanyasında moda, dans ve spordan oluşan yaratıcı ve dinamik bir evren yarattı. Ayrıca İngiliz futbolcu ve aktivist Marcus Rashford ile işbirliği yaparak somut bir adım da attı. Bu işbirliği ile Burberry, gençlerin sesini duyurabilmesine, potansiyellerinin tamamını kullanabilmesine ve hayallerini kefeştmesine destek olmayı hedefliyor.

Bu ilham verici reklam filminde genç yeteneklerin yanı sıra markanın ikonlaşmış trençkotlarını, müflonlu ceketlerini ve geri dönüştürülmüş naylondan üretilen kabarık montlarını da izliyoruz. Aksesuarlar arasında ise yine markanın geçmişinden esinlenilerek yaratılmış bir kanvas çanta modeli olan Pocket Bag göze çarpıyor.

Kapmanyanın Rafael Pavarotti tarafından gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinde ise yüksek moda, dans ve sporun yaratıcı evrenleri bir kez daha bir araya getirilmiş.


Önerilen yazılar