Çakralarınızı Açacak Tasarımlar

Fark yaratan bu mücevher koleksiyonu, ilhamını insan bedenindeki yedi ana çakranın sembollerinden alıyor.

Evrensel yaşam enerjisinin bedenimizden içeri girdiği kapılar yani çakra merkezlerimiz, sürekli girdaplar şeklinde dönen bu enerjiyi, yani pranayı özümseyip dağıtıyor. İnsan bedeninde yedi ana çakra merkezi bulunuyor ve bunlardan her biri farklı bir enerjinin bedene giriş kapısı rolünü üstleniyor. Eğer çakralarımız tıkanırsa bizim için gerekli olan enerji bedenimze giremediğinden fiziksel ve psikolojik dengesizlikler ile hastalıklar baş gösterebiliyor. Çakralarımız tamamen açık olduğunda ise vücudumuzdaki enerji serbestçe dolaşıyor, böylece mutlu ve huzurlu yaşamın keyfini çıkarabiliyoruz.

İşte 113 yıllık deneyimiyle Türk mücevher sektörüne ilklere imza atarak yön veren Ariş Pırlanta’nın yeni koleksiyonu “Chakra” da, insan bedenindeki dairesel enerji merkezlerini temsil eden bu yedi ana çakranın sembollerinden ilham alıyor.

Ariş Pırlanta daha önce de pırlantanın ışığını özel bir teknikle kat kat artıran Miracle, parmak izinin altın üzerine uygulanarak kişisel mücevher haline getirildiği Parmak İzi, doğada bulunan yaprakların dokusunun birebir işlendiği Yaprak ve Meleklerin Işığı gibi koleksiyonlarıyla dünyadaki tüm yenilik ve trendleri yakından takip ettiğini kanıtlamıştı.

Fark yaratan yeni koleksiyonları Chakra da bedendeki çakraların önemi ve insanlar üzerindeki etkilerine yoğunlaşarak zamanın ruhunu yakalıyor.

Koleksiyonun tanıtım etkinliğinde ayrıca insan vücudundaki çakraları temizlemeye yönelik bir de yoga aktivitesi gerçekleştirildi. Tecrübeli Yoga Eğitmeni Çağla Güngör, çakraların insan üzerindeki etkilerini anlatırken katılımcılara “Sağlıklı bir sistemde çakralar birbirleriyle iletişim halinde çalışır, birbirlerini destekler, etkiler ve sürekli bilgi paylaşımında bulunur. Duygularımız ve zihinsel düşünceler ile oluşan enerjiyi, çakra merkezleri toplayarak diğer çakra merkezlerine, tüm bedene ve önemli organlara aktarır.” bilgilerini verdi.

Rengarenk bileklik ve kolyelerden oluşan bu koleksiyonla siz de hayatınıza evrenin yaşam enerjisini ve Ariş Pırlanta’nın neşeli tasarımlarını katabilirsiniz.

 


Önerilen yazılar