Cannes 2017’de Öne Çıkan Filmler

Sinema dünyası için yılın merakla beklenen film festivali başladı. İşte Cannes 2017’nin sinefillerin iştahını kabartacak filmlerinden öne çıkanlar…

Sinema dünyasının en önemli organizasyonlarından Cannes Film Festivali, bu yıl 70. yaşını kutluyor. Ana Yarışma bölümü her zaman merakla beklenen festival, bu sene de rüya gibi filmlerle dolu. İsmini dünyaca ünlü Fransız rivierasından alan festivalin jüri başkanlığını usta yönetmen Pedro Almodóvar’ın yaptığı etkinlik, bu yıl da auteur filmlerinden, yeni yönetmenlerin dikkat çeken yapıtlarına çok sayıda filme ev sahipliği yapıyor. Açılışı Arnaud Desplechin’in “Les Fantômes d’Ismaël” filmi ile yapılan festivalde, işte sizin için seçtiklerimiz…

Good Time

Ben ve Josh Safdie ikilisinin uzun metrajlı filmi ‘Good Time’, New York’ta geçen bir suç draması. Bir hırsızın, onu yakalamaya çalışanlarla kurduğu ilginç ilişkiye odaklanan film, festivalin iddialı yapıtları arasında gösteriliyor.

Happy End

Michael Haneke’nin açılışını Cannes’da yapacağı yeni filmi ‘Happy End’, Avrupa’da yaşanan mülteci krizini burjuva bir aile üzerinden ele alıyor. Filmin başrolünde ise ünlü Fransız aktris Isabelle Huppert yer alıyor.

Happy End

Happy End

Okja

Netflix yapımcılığında Cannes’da yarışan ilk film olma özelliğini taşıyan; Tilda Swinton, Paul Dano ve Seo-Hyun Ahn’ın başrollerinde yer aldığı ‘Okja’, Güney Kore’nin en önemli yönetmenlerinden Bong Joon Hoo imzalı, dikkat çekici yarışma filmlerinden.

The Meyerowitz Stories

Noah Baumbach, son filmi ‘The Meyerowitz Stories’de babalarının sanatsal çalışmalarını kutlayacakları bir etkinlik için yeniden bir araya gelen, dağılmış bir ailenin hikayesine odaklanıyor. Başrollerde Dustin Hoffman, Adam Sandler, Emma Thompson ve Ben Stiller oynuyor.

The Meyerowitz Stories

The Meyerowitz Stories

The Beguiled

2013 yılından beri çektiği ilk film olan ‘The Beguiled’ ile usta yönetmen Sofia Coppola, Amerikan Sivil Savaşı sırasında dünyadan izole bir kız okulunun hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Nicole Kidman, Elle Fanning, Colin Farrell ve Kirsten Dunst yer alıyor.

The Killing of a Sacred Deer

Başrollerinde Nicole Kidman ve Colin Farrell’in oynadığı bir diğer film olan ‘The Killing of a Sacred Deer’, ‘The Lobster’ ile tanınan yönetmen Yorgos Lanthimos’un imzasını taşıyor. Film, bir cerrah ve içine girdiği engelli bir ailenin hikayesini konu ediyor.

The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

Wonderstruck

2015 yapımı ‘Carol’dan sonra ses getirmesi beklenen bir başka filme imza atan Todd Haynes, ‘Wonderstruck’ta iki sağır çocuğun 50 yılı aşkın hikayelerini anlatıyor. Amy Hargreaves, Michelle Williams ve Julianne Moore gibi yıldız isimlerin başrolde oynadığı film, bir Brian Selznick uyarlaması.

Loveless

En İyi Yabancı Film’ dalında Oscar’a aday gösterilen 2014 yapımı ‘Leviathan’ filmi ile büyük başarı yakalayan Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev, son filmi ‘Loveless’da boşanmanın eşiğindeki bir çiftin, kavgaları esnasında kaybolan oğullarını bulma çabalarını anlatıyor.


Önerilen yazılar