MAKALE

Cannes’ın Gözbebeği: Sirena 88

Cannes’ın Gözbebeği: Sirena 88

Sirena Marine’in Cannes’da tanıttığı yeni motoryat modeli, sınıfının en geniş teknesi olmasıyla hayranlık uyandırdı.

Türkiye’den dünyaya açılan Sirena Marine, 10-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Cannes Boat & Yacht Show’da yeni motoryat modeli ve yeni amiral gemisi Sirena 88 ile göz kamaştırdı. Dünyaca ünlü tasarımcılar German Frers ve Cor D. Rover’ın imzasını taşıyan motoryatın en önemli özelliği sınıfının en geniş teknesi olması.

Sirena 88, lüks, performans ve eğlenceyi 30 metrelik bir tekne hacminde buluşturuyor. Olağanüstü hacmi, yükseltilmiş bir kaptan köşküne, beş kamaraya ve panoramik manzaralı bir ana kamaraya ev sahipliği yaparken yerden tavanın yarısına kadar yükselen cam paneller ise kamaralara benzersiz bir aydınlık veriyor.

Ana güvertedeki yemek masasında 10 kişi ağırlanabiliyor, kıç tarafındaki oturma grubu keyifli zaman geçirmek için bir mutheşem alan. Ön güvertedeki güneşlenme alanı tekneyi lüks bir beach club’a dönüştürüyor. Sirena 88’in flybridge’i ise kokteyl masası, yemek masası, barı ve opsiyonel jakuzisiyle başlı başına bir sosyalleşme alanı.

Sirena Marine’nin kendi know how ve insan kaynağıyla ürettiği Sirena 88’in verimli ve güçlü performansının altında ileri bir teknoloji bulunuyor. Daha hafif bir gövde ve daha dengeli bir seyir için karbon fiber ile üretilen motoryatın maksimum hızı 25 knot’a kadar çıkarken Sirena 88’in, 9 knot’ta 2,430 deniz miline ulaşması hedefleniyor. Üstelik tüm bu gücüne rağmen, bu boyda bir teknede rastlanamayacak bir sessizliğe de sahip.

Tekne ve motor yatları dünyanın çok farklı bölge ve ülkelerindeki deniz tutkunları tarafından tercih edilen Sirena Marine, yeni motoryat modeliyle önemli bir de ödül kazandı ve Sirena 88 Yachts France dergisi tarafından düzenlenen World Yachts Trophies 2019 ödülleri kapsamında “Yılın En İyi İnovasyonu” seçildi.

Bu ödüle layık görülmekten oldukça mutlu olduklarını belirten Türkiye’nin küresel tekne üreticisi Sirena Marine’in Direktörü Çağın Genç, “Sirena Marine, köklü rakipleri tarafından saygı duyulan, yüzde 100 yerli ve genç bir marka. Bu markanın CE standardında üretilebilecek en büyük teknesini Sirena 88 ile üretmiş olduk.” diye konuştu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, üretim yeri İstanbul Tuzla RMK Marine’de düzenlediği törenle suya indirilen Sirena 88, yat üreticisinin saygıdeğer, küresel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin en güzel kanıtı.

 


Önerilen yazılar