Chanel 80’lere Döndü

Chanel İlkbahar Yaz koleksiyonunu her detayıyla 80’lere saygı duruşunda bulunan bir defile ile sergiledi.

Yüksek bir podyumun yanına sıralı, parmakları deklanşörde bekleyen fotoğrafçılar, podrumda neşeyle yürüyerek onlara poz veren modeller… Kulağa sanki 1980’lerde gerçekleşen bir defile gibi gelse de aslında bu, geçtiğimiz günlerde Chanel’in düzenlediği 2022 İlkbahar Yaz koleksiyonunun defilesiydi. Virginie Viard defilenin her detayıyla 80’lerin enerjiyi yaymasını amaçlamış. Gerçekten de gerek koleksiyonun kendisi gerekse gösteri ile bu amacına ulaşmış Viard.

Özellikle de defilenin en başında podyuma çıkan modellerin taşıdığı siyah beyaz bikiniler, mayolar ve sporcu sütyenleri son derece Lagerfeld-vari bir havaya sahipti. Chanel denince akla ilk gelen tüvitler ise bahar ve yazın canlı renk tonlarına bürünerek koleksiyonda yerini almıştı.Çok renkli nakışlarla süslü ceketler ve uçuşan, kelebek desenli şifonlardan tasarlanmış maxi elbise ve etekler de dikkat çekenler arasındaydı.

Koleksiyonun ayakkabıları, logo baskılı topuklu sandaletler, klasik Mary-Jane’ler ve balerin ayakkabıları gibi zarif ve feminen tasarımlara sahip. Gösterinin 80’ler havası estirmesi gibi, aksesuarlar da iri altın mücevherler, büyük yüzükler, renkli kolyeler ve kalçaların üzerinden sarkan zincir kemerler gibi 80’lere gönderme yapan vintage dokunuşlarla doluydu.


Önerilen yazılar