MAKALE

Chanel Baharı Nostaljik Esintilerle Karşılıyor

Chanel Baharı Nostaljik Esintilerle Karşılıyor

Chanel, Paris’te gerçekleştirdiği İlkbahar/Yaz Couture defilesinde bir kez daha görsel bir şova imzasını attı.

Paris te gerçekleşen Chanel İlkbahar 2017 Couture defilesi, 80’lerden ilham alan bol ışıltılı koleksiyonla, Lagerfeld’in dehasını bir kez daha gözler önüne serdi. Grand Palais’de gerçekleşen defilede, Chanel’in imzası süitler bu kez pastel tonlarıyla dikkat çekerken; tüyler ve parıltılı taşlar da göz alıcı detaylar arasındaydı.

Dönemin yükselen modellerinden Kendall Jenner ve Bella Hadid’in de yer aldığı defilede, tüm Chanel defilelerinde olduğu gibi finale ayrı bir önem veren Lagerfeld, bu kez kapanışı Lily Rose Depp ile yaptı. Son dönemde Chanel defilelerinde karşımıza çıkan, Karl Lagerfeld’in yeni ilham perisi ve aynı zamanda Chanel No.5’in kampanya yüzü Lily Rose Depp; pembe renkli görkemli gelinliğiyle gerçekten de göz kamaştırmayı başardı.

Yaptığı defilelerde bir tiyatro sahnesi gibi kullandığı podyumu, bu kez baştan ayağı aynalarla donatan ve labirentimsi bir görüntü ortaya çıkaran Lagerfeld, retro bir hava yaratan diz altı eteklere bolca yer verdiği yeni koleksiyonunda; renkli tüller, fırfır ve püskül detaylarla tasarımlarına dinamik bir hava kazandırmıştı. Gümüş ve ışıltılı parçaların da dikkat çektiği kreasyonlarda öne çıkan detaylardan biri de bel kemerleri oldu.

Chanel – 2017 İlkbahar/Yaz Couture Defilesi


Önerilen yazılar