Chanel’in Akdeniz Kaçamağı

Chanel, Paris’teki adresi Rue Cambon’dan Capri sahillerine ışınlandı.

Chanel Cruise defileleri, moda dünyası için yaz sezonunun başladığının geleneksel göstergelerinden biridir. Ancak bu yıl Mayıs’in ilk günlerinde Capri’de düzenlenmesi planlanan cruise şovu, küresel sağlık krizi nedeniyle iptal edilen etkinliklerden biri oldu. Modaevinin Artistik Direktörü Virgine Viard, planladığı Akdeniz kaçamağını turuncu renkli gün batımlarının, çakıl taşlı sahillerin ve mermer balkonların arka plan olarak kullanıldığı bir çekimle, Paris’teki adreslerinde gerçekleştirerek koleksiyonu sanal olarak tanıttı.

Chanel Cruise 2021 koleksiyonu “Balade en Méditerranée” yani “Bir Akdeniz Gezintisi” olarak adlandırılmış. Viard’a göre bu koleksiyonun teması Akdeniz adalarının, okaliptüs kokusunun ve begonvillerin pembe tonlarının etrafında dolaşıyor.

51 look içeren koleksiyondaki parçaların hepsi birbirinden esnek, yani birbirleriyle kolayca eşleştirilebiyor ve birbirlerini kusursuzca tamamlıyorlar. Chanel, tatile küçük bir valizle, az eşya ile çıkmayı tercih edenlere hitap ediyor.

Koleksiyonun sunduğu bu esneklik ve pratiklik sadece gündüzden geceye eşlik etmekle kalmıyor. Ayrıca bazı parçalar farklı giyim şekilleri ile de kullanılabiliyor. Örneğin straplez elbiselere dönüştürülebilen etekler ve hem plajda hem de geceleri bir büstiyer ve jean pantolonun üzerine giyilebilen şifon ceketler gibi.

Geniş paçalı pantolonlar, yumuşak denim kumaşlar ve dekolteli body’ler gibi 90’ları anımsatan stiller, Chanel’in değişmez imzası olan bukle ve tüvit kumaşlar, iki parçalı takımlarla birleşip eklektik silüetler yaratıyor.

Koleksiyonlardaki aksesuarlar arasında en fazla dikkat çekenler ise mücevher gibi tasarlanmış bel zincirleri ve vizör şeklindeki güneş gözlükleri. Viard’ın bir Akdeniz kaçamağı için hayal edip tasarladığı ayakkabılar arasında ise hem Mary Jane, Oxford ve bale pabucu gibi zarif modeller, hem de altın renkli hasır tabanla tasarlanan couture flip-floplar yer alıyor.

Bu koleksiyonu özel kılan bir diğer yönüyse, Chanel Maison ustalarının pandemi nedeniyle gelişen durum sonucunda, koleksiyonu ellerinde hazır bulunan kumaşlarla üreterek onları yeniden değerlendirmiş olması.

 


Önerilen yazılar