Çöl Detoksu ile Yenilenin

Yıldızlar altında spa keyfi, kum tepelerinde glamping, dolunay yogası… Katar’ın mükemmel ‘çöl detoksu’ ile yepyeni bir ‘ben’ yaratabilirsiniz.

Günümüzde ruh sağlığına ve wellness’a odaklanan tatiller artık trend olmaktan ziyade bir gereklilik haline geldi. Dünya standartlarındaki spa, wellness tesisleri ve çok çeşitli aktiviteleriyle Katar, bu tarz tatiller için en iyi sağlık turizmi seçeneklerini bir araya getiren ülkelerden.

Özellikle de Orta Doğu’nun en büyük wellness destinasyonu Chiva-Som Zulal Wellness Resort’un açılmasıyla Katar, artık daha fazla ziyaretçiyi çölde detoks yaparak tazelenmeye bekliyor. Katar Turizm, zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için Katar’da yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden bazılarını şöyle sıraladı.

Zihin Beden İnzivası

Chiva-Som Zulal Wellness Resort’ta katılabileceğiniz bu inziva ile bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dengeye getirip gençleşeceksiniz. İnzivada çeşitli şifa gelenekleri ve bütüncül faaliyetlerle sağlığı destekleme ve bağışıklığı güçlendirme hedefleniyor. İnziva için 3 ile 14 gece arasında konaklama rezervasyonu yapılabiliyor.

Yıldızlar Altında Glamping

Sıcacık çöl kumlarına adımınızı atın ve Katar’ın nefes kesen iç denizi Khor Al Adaid’e yolculukta doğa ile bütünleşin. Yıldızlar altında bir gece geçirmeden önce deveye binebilir, çöl sürüşü yapabilir, geleneksel lezzetlerle ziyafet çekebilirsiniz.

Purple Island’da Kano Gezintisi

Katar’ın en güzel doğa hazinelerinden Al Thakira’nın mangrovları arasında kanoyla gezinerek tabiatla bağınızı güçlendirebilirsiniz. Eşsiz bitki örtüsünün yanı sıra flamingoların ve balıkçılların da dahil olduğu muhteşem canlı çeşitliliğinin keyfini kano turuyla çıkarabilirsiniz.

Dolunay Yogası

Ay’ın titreşimlerini ve enerjisini alarak bedeninizle bağlantı kurmak, derinleşmek ve enerjiyle dolmak için Evolve Mind Body Soul’un yoga derslerine katılabilirsiniz. Bu program ile ay ışığı altında öz farkındalığınızı artıracak, zihninizi berraklığa kavuşturacaksınız.

Dijital Detoks

Mandarin Oriental Doha, sürekli koşturmaca halinde olan ve ekrana yapışık yaşayanlar için Dijital Wellness Kaçamağı ile dijital cihazların sık kullanımının sebep olduğu stres ve gerginliği atma fırsatı sunuyor.

Yıldızlar Altında Spa

Katar’da sınırların ötesinde bir dünyayı deneyimlemek ve eşsiz tecrübeler edinmek için istikametiniz Saray Spa’nın küratörlüğünü yaptığı ve Marriott Marquis Doha’nın 50. katında yer alan helikopter pistinde gerçekleşen “Yıldızlar Altında” programı olsun.


Önerilen yazılar