MAKALE

Değerli Taşların Mucizevi Etkileri Cildinizle Bulu...

Değerli Taşların Mucizevi Etkileri Cildinizle Buluşuyor

Parmağınıza, bileğinize, boynunuza taktığınız; evinizin en güzel köşelerinde enerjisini aldığınız değerli taşların mucizevi özelliklerini cildinizle de buluşturmaya ne dersiniz?

Nadir bulunan değerli taşlar; estetik görünümleri ve dayanıklı yapıları sayesinde başta mücevher yapımı olmak üzere inovatif çalışmalarla birlikte farklı alanlarda yaygın olarak kullanılıyor. Şimdi ise sıra cildinizde!

Mısır Kraliçesi Nefertiti’den Günümüze…

Değerli taşların kozmetikte hammadde olarak kullanılması Antik Mısır döneminde; isminin anlamı “Güzelden Gelen” olan, Mısır Kraliçesi Nefertiti ile başlamıştır. Nefertiti, değerli taşları hem güzelliği hem de duyusal zenginliği için kullandığında asırlar sonra Beauty&More’un formüllerine ilham olacağını bilmiyordu…

Değerli Taşların Mucizevi Mineralleri Dünyanın En Etkili Cilt Bakım Formülleri ile Birleşti

Değerli taşlar, modern kozmetikte cilt üzerinde oldukça etkili olduğu kabul edilen mineraller içeriyor. Taşların içeriğinde yer alan mineraller; cilde canlılık katarken, cildi ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor. Minerallerin vücudumuzun tamamında cilt yolu ile emilebilir olması da kullanıcıya bütünsel bir bakım sağlıyor.

Cildi toksinlerden arındıran ve derinlemesine nemlendiren, ciltteki yağlılığı, cildi kurutmadan azaltan minerallerin gücü, Beauty&More’un yıllar süren Ar-Ge ve laboratuvar süreçlerinin ardından etkili formüllerle birleşti. Kan dolaşımını hızlandıran ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan, değerli taş mineralleri içeren formülleri ile “Gemstone Therapy” serisi raflardaki yerini aldı.

Premium ürün segmentinde bulunan ürün yelpazesi içerisinde; zenginleştirilmiş içerikleri ile farklı cilt tiplerine göre oluşturulmuş yüz temizleme ürünleri, el-ayak-vücut peelingi, yaşlanma karşıtı-yenileyici serum ve aydınlatıcı-leke karşıtı-gözenek sıkılaştırıcı serum ile retinol, C vitamini serumu ve DD krem formunda formülize edilmiş güneş kremi gibi ürünler bulunuyor.

 

Farklı Bir Cilt Bakım Vizyonu

Beauty&More Kurucusu Nilüfer Şener, “Değerli doğal taşlara uygun kozmetik formülleri oluşturmak kolay bir süreç değil. Bu yüzden değerli taşlarla ilgili birçok farklı ülkede, yüzlerce farklı bölge ve kültürdeki kişisel bakım süreç, beklenti ve motivasyonlarını inceledik. Edindiğimiz bilgileri müşterilerimizin içgörüleriyle harmanladık. ‘Gemstone Therapy’ serisi sadece cilde fayda sağlayacak kişisel bakım ürünleri değil; aynı zamanda ruhumuzu dinginleştiren, iç dünyamıza ışık tutan ve bizi dünyevi dünyanın streslerinden arındıran ürünler içeriyor” diyor.

“Formüle Uygun Taş Değil, Taşa Uygun Formül”

Şener, “Serimizi oluşturma aşamasında her bir değerli taşı özel olarak seçerken, ‘formüle uygun taş değil, taşa uygun formül’ oluşturma prensibi ile hareket ettik. Dünyanın bize sunmuş olduğu zenginliklerin cildimizde de ruhumuzda da en üst seviyede etkisini gösterebilmesi için çalıştık. Formüllerimize değerli taşları koyma fikrini oluşturduğumuz andan itibaren, ürünü kullanacak kişilerin de değerli taşlar gibi kıymetinin farkındaydık. Doğadan gelen bu mucizeyi cildimizde hissetmek, kendimizi ‘evren ile bir’ hale getirmek, tüketmekten çok geri dönüştürmek birinci önceliğimiz.” diyor ve ürünlerin herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek ürünler olduğunun altını çiziyor.


Önerilen yazılar