Dinamik Bir Ruh Hali, Zamansız Bir Tavır

Stella McCartney’in 2022 sonbahar koleksiyonu, hayatının her alanında en iyi olmayı arzulayan kadınlara odaklanıyor.

Yumuşaklık, doğal dışmerkezlilik, çekicilik, sadelik ve karmaşıklığın akıcı bir şekilde birbirine geçiş yaptığı koleksiyonda Stella klasikleri yeniden yorumlanarak bugüne taşınmış. Birbirini tamamlayan parçalarda hayalperest bir enerji, beklenmedik ayrıntılar, vücudu saran feminen tasarımlar geniş bir yer tutuyor. Renklere baktığımıza ise özenle seçilmiş nötr renk paletiyle parlak renk patlamalarını görebiliyoruz. Desenler arasında ise parlak balıksırtı ve çita deseni ile boyalı çiçeklerden oluşan zengin baskılar dikkat çekiyor. Estetiğe çağdaş bir yorum getiren yeni monogram, hazır giyim ve vegan aksesuarlara da ikonik bir tarz katmış.

Bozulmuş zımbalar, kısa pantolonların üzerine giyilen, John Lennon’un 1970’lerin yün takım elbisesinden esinlenen daha uzun ve maskülen blazerlar, oversize beyaz Fur Free Fur (kürksüz kürk) shearling yakalı uzun yün ceketler, ışıltılı balıksırtı desenli, hacimli dış giyimler, cocoon ceketler ve kemerli yün trençkotlar beklenmedik bir görsel farklılık yaratıyor. Vücudu saran yumuşak organik pamuklu ribana parçalar, kontrast eğik çizgili kazak elbiseler ve rahat trikolar da koleksiyonda kendilerine yer bulmuş.

Dinamik bir ruh halini ve zamansız bir tavrı yansıtan koleksiyonun gece giyim parçalarına baktığımızda ise gösterişli mücevherler ve akıcı ipekler, ince çizgili pırlanta detaylı smokinler, dalga desenli ve kristal choker detaylı, doğa dostu ipeksi viskoz elbiseler ve kolsuz krep üstleri görmek mümkün. Parıltılı çizgi detaylı hacimli lurex trikolar, spagetti elbiseler, çivili korsajlarla kontrast oluşturan bol etek ve süveterler, hırkalar ve vücudu sımsıkı saran elbiseler sonbahar sezonunun yeni silüetleri arasında.

Şal ipek elbiseler ve streç boğazlı kazaklar da, doğaya kaçışın bir simgesi olarak markanın imzası çita baskılarda karşımıza çıkıyor. Hazır giyim ve trikolarda çiçekler açtıran boyama çiçek deseni, Stella McCartney’in bahçesinde çektiği fotoğraflardanesinlenerek hazırlanmış. Beyaz vegan Alter Mat kovboy ceketler ve yüksek bel eteklerdeki püsküller, oversize kırmızı paltolar ve kalın örgü hırkalarda ise Western tarzı hissediliyor.

Koleksiyonda ayrıca kadife baget tarzıyla gecenin cazibesine enerji katan ikonik Falabella ile geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış monogramlı crossbody, satchel ve tote modellerinin yanı sıra, kadife ve payetli minik hobo model seçenekleriyle Frayme çanta modeli göze çarpıyor.

Yine geri dönüştürülmüş satenden üretilen stiletto Shroom, vejetaryen deriden bot ve diz üstü çizme olarak tasarlanan Alter Mat, ikonik kalın zincir detaylı geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen plaj terliği Air Slide, sportif, bantlı bir sandaletin yanı sıra dolgu topuklu, rahat, kabarık tabanlı kadife terliğini içeren yeni Air Shroom ailesi koleksiyonun ayakkabı grubunda ön plana çıkıyor.

Koleksiyonunun %72’si sorumlu malzemelerden üretilirken, yenilikler arasında geri dönüştürülmüş giysi atıklarından yapılan Humana denim ve LVMH’nin Nona Source platformundan elde edilen stok kumaşların yeniden tasarlanmasıyla üretilen parçalar yer alıyor. Her zamanki gibi deri ve kürk içermeyen koleksiyon tüm bu yeniliklerle birlikte Stella McCartney’in gezegene ve doğaya olan saygısını bir kez daha vurguluyor.


Önerilen yazılar