MAKALE

DNA’nızın Söylediklerine Kulak Verin

DNA’nızın Söylediklerine Kulak Verin

Genetiğinizle ilgili bilgilerin ışığında sağlığınızın kontrolünü elinize almanın zamanı geldi.

DNA’mızı meydana getiren 3,2 milyon harfin bir araya gelerek oluşturduğu genetiğimiz, yaşam tarzımız, çevre koşullarımız, alışkanlıklarımızla kendini farklı şekillerde ifade edebiliyor. Epigenetik dediğimiz bu sistemin sonuçları aslında bizim bedenimizle ne yaptığımızı da gösteriyor. Bu gerçek bizi, beslenme, güzellik ve şifa için uygulanan klasik programlardan ziyade, tamamen bize özel, tamamen bireysel programlara yönlendiriyor.

Bu sağlık yolculuğunun ilk adımı gen haritanızın çıkarılması. Günümüzde yapılmaya devam eden çalışmalar insan genomunu daha yakından tanıma fırsatı tanıyor ve genetiğimizle ilgili sorulara cevap bulma fırsatı veriyor. Uygun diyet programları, düzenlenmiş yaşam tarzı ve alışkanlıklarla yaşam süresini uzatıp daha sağlıklı ve zinde bir hayat sürmek mümkün.

24genetics’te, değişen dünyanın bu ihtiyaçları gelişen teknolojik imkanlar kullanılarak iyiliğinize hizmet edecek şekilde sizlere sunuluyor. Daha genç, sağlıklı ve dinamik halinizi korumanız için özenle hazırlanmış paketler, yedi modülden oluşan analizlerle, sağlık, farma, beslenme, spor, anti-aging, kökler, yetenek ve kişilik analizleriyle ilgili genetik bilgiyi edinmenizi sağlıyor.

Bu yedi modül arasında şunlar bulunuyor:

  • Sağlık testi: İleride gelişebilecek genetik hastalıkları tespit edebilirsiniz. İleride yaşama potansiyeliniz olan hastalıkları bilip ona göre hareket etmek iyi olmaz mı? Bu test bir araştırma testi. Herhangi bir hastalığa sahip kişilerle sahip olmayan kişiler arasındaki farka odaklanarak karşılaştırma yapan GWAS çalışmaları ışığında elde edilen verilerin sunulduğu bir bölüm.
  • Atalar testi: Atalarımızdan aldığımız genetik yapıyı bu çalışma ile ortaya çıkarabiliriz. Bedenlerimiz atalarımızdan kalan bilgileri genler yoluyla bize aktarır. Onların seçimleri, yaşam tarzları, öncelikleri bugünkü sizin temel yapı taşlarını oluşturdu. Şimdi bu mirası kullanıp kendinizi daha iyi bir yerlere taşımak istemez misiniz?
  • Cilt bakım testi: Genetiğimizin nem, elastikiyet ve antioksidan kapasite gibi cilt bileşenlerini nasıl etkilediğini keşfedin.
  • Yetenek kişilik testi: Bu test ile genetik yapınızın kişilik özelliklerinizi nasıl etkilediğini ortaya çıkararak başarılı olmak için genetiğin size sunduğu fırsatları kullanabilirsiniz. Atalarımızdan aldığımız genetik yapıyı en derin atalar çalışması ile ortaya çıkarabiliriz.
  • İlaç testi: Eğer bir ilaç sizin için toksikse, sizin bedeninizde çalışmıyor ya da karşıt etkinlik gösteriyorsa bunu DNA testi ile öğrenebilirsiniz.
  • Beslenme testi: Yiyeceklerle ilgili herkesin aynı şeyleri hissetmediğini biliyoruz. Beslenme testi ile hangi yiyeceğin sizin için daha faydalı olduğunu öğreneceksiniz.
  • Spor testi: Çok değil zekice antrenmanlar yapmalıyız. En yüksek faydayı sağlamak için önce kendinizi tanıyın.

Tüm bu genetik bilgilerin varlığında sağlıklı yaşamak çok daha kolay. Bedeninizin, potansiyellerinin ve yatkınlıklarının gizemini çözüp bunu bilgiye dönüştürmek için siz de DNA’nızın size söylediklerine kulak verin.

Yazar: Dr. Aytül Gençer

www.draytulgencer.com

https://www.instagram.com/draytulgencer


Önerilen yazılar