MAKALE

Doğada Rengarenk Bir Gezinti

Doğada Rengarenk Bir Gezinti

Gucci ve The North Face, doğanın zor koşullarına dayanıklı ancak şıklıktan da ödün vermeyen yepyeni bir koleksiyonla karşımızda.

Yılın son günlerinde iki farklı ruha sahip iki markanın ilginç bir iş birliği haberi geldi: Gucci ve The North Face. Aslında gözü moda haberlerinde olanlar bu iş birliğinin duyuruluşunun Eylül olduğunu ve bunun ardından Gucci’nin Instagram hesabından gizemli videolar paylaştığını hatırlayabilir. Nihayet ilk görselleri karşımıza çıkan koleksiyon ise iki markanın farklı DNA’larını muhteşem bir uyumla bir araya getiren tasarımlarla dopdolu.

Koleksiyon Gucci’nin maksimalist lüks anlayışı ile The North Face’in performans odaklı giysilerdeki uzmanlığını birleştiriyor. Bu birleşimden ortaya hem Gucci’nin abartılı stilini yansıtan hem de gerçek bir doğa macerasında işinize yarayacak giysiler çıkmış. Koleksiyonda çok sayıda şişme montun yanı sıra kaz tüyü etekler, önlük şeklinde elbiseler, gömlekler ve hatta bir de tulum yer alıyor. Aksesuarlar arasında ise retro görünümlü iki sırt çantası, bel çantaları, balıkçı şapkaları, örgü bereler, hiking botları ve gerçek kampçılar için bir çadır ve uyku tulumu göze çarpıyor.

Tabii bu saydıklarımızın tümü Gucci’nin capcanlı renk paletini taşıyor ve böylece daha önce gördüğümüz lüks ve spor giyim iş birliklerinin arasından şatafatlı bir biçimde sıyrılıyor. Çarpıcı çiçek desenleri, cesur renkler ve The North Face’in 70’li yıllardaki tasarımlarından ilham alan motifler, bir kar fırtınasında gözden kaybolmayı epey zor bir hale getiriyor.

Gucci’nin böyle bir iş birliği yapmak için The North Face’i tercih etmesi de aslında markanın karbonsuz bir geleceğe doğru attığı çevreci adımlarla paralel bir karar. Ayrıca tam da hepimiz doğada daha fazla vakit geçirmeye başlamış ve bunun değerini anlamış olduğumuz bir dönem için de harika bir fırsat!


Önerilen yazılar