MAKALE

Doğayla Bütünleşeceğiniz Oteller

Doğayla Bütünleşeceğiniz Oteller

Tertemiz havaya, sessizliğe ve doğanın güzelliklerine doyacağınız beş büyüleyici konaklama seçeneği…

Hepimizin zaman zaman doğayla bütünleşerek kendimizi şehrin karmaşasından, gürültüsünden ve yaşamın telaşından soyutlamaya ihtiyacı var. Özellikle de kalabalıklardan uzak durmaya çabaladığımız bu dönemde, sizi doğanın kalbinde ağırlayacak beş farklı konaklama seçeneğini derledik.

Puli Mini

Fırtına Deresi’nin tam kıyısında, 80 yıllık yaşanmışlığa sahip bir binada yer alan otel konuklarına 6 odasıyla hizmet veriyor. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Puli Mini,  kestane ağacı ve taştan inşa edilmiş yöreye özgü binasıyla olduğu kadar mutfağından çıkan, doğal ürünlerle hazırlanmış lezzetli yemekleriyle de size çok keyifli bir kaçamak yaşatacak. Yemyeşil bir doğayla çevrili otelin üç odasının penceresi ise doğrudan Fırtına Deresi’ne açılıyor.

Palivor Çiftliği

İğneada yakınlarında 140 dönümlük bir araziye kurulu olan Palivor Çiftliği aynı zamanda bu doğal yaşamın tadını çıkarmak isteyen misafirlerine iki ayrı çiftlik evinin kapılarını da açıyor. Geniş çiftlik evleri kalabalık kış tatilleri için ideal. Gün içinde doğada yürümek, bisiklete ya da ata binmek, mantar avına çıkmak gibi aktiviteleri yaptıktan sonra şömine başında yorgunluk atabilirsiniz.

Olympos Lodge

Çıralı Plajı’nın bir adım gerisinde yer alan Olympos Lodge, şehrin gürültüsünden uzakta, doğanın kucağında olup da lüksten de ödün vermek istemeyenler için ideal. Özellikle tropik bir rüya gibi görünen bahçesi, her detayı özenle dekore edilmiş iç mekanlarıyla size yaz ya da kış fark etmeksizin unutulmaz bir tatil yaşatacak. Olympos Lodge’un bungalov şeklindeki 14 odasının her biri, birbirinden bağımsız olacak şekilde konumlanmış, böylece izole olmanın tadını da tam anlamıyla çıkarabiliyorsunuz.

Kazdağları Çetmi Han

Dünyanın en önemli oksijen depolarından Kaz Dağları’nın eteğinde kurulu Çetmi Han’da tertemiz hava başınızı döndürecek. Nostaljik dokunuşlarla döşenmiş otel, sıcak atmosferiyle soğuk kış günlerini ısıtıyor. Otelin mutfağı ise Ege’nin geleneksel lezzetlerini sunuyor. Nefis mezelerde kullanılan zeytinyağının da kendi üretimleri olduğunu söylemeden geçmeyelim.

The Edge

Tarihi Likya Yolu üzerinde, Ölüdeniz’e hakim, eşsiz bir konumda bulunan The Edge’de, gökyüzü ve denizin maviliğiyle güne uyanacak ve kendinizi doğayla tamamen bütünleşmiş hissedeceksiniz. Bu taş evde, doğal bitki örtüsü ve çevrede yaşayan hayvanların konukseverliği eşliğinde 10 kişiye kadar konaklanabiliyor. Tamamen kafa dinlemek ve huzuru iliklerine kadar hissetmek isteyenler için benzersiz bir tercih.


Önerilen yazılar