MAKALE

Dopdolu Programları İle Heyecanlandıran 2017 Festi...

Dopdolu Programları İle Heyecanlandıran 2017 Festivalleri

Bahar şehre yavaş yavaş yayılırken, müzik festivalleri de ufukta birer birer belirmeye başladı. Bakalım bu sene hangi gruplar bizi ayaklarımıza kara sular inene kadar dans ettirecek!

Bu sene yerel festivalleri fethetmeyi gözünüze kestirdiyseniz, seyahat planınızı şimdiden hazırlamanızda fayda var. Çünkü festivaller artık sadece İstanbul’da değil, yurdun dört bir yanında gerçekleşiyor. Bu durum hem müziğe doymak isteyen, hem de tatilde ruhunu canlandırmak isteyenler için mükemmel bir fırsat. Uzun yollar tepmek istemeyenler ise yine İstanbul’un gelenekselleşmiş festivallerini değerlendirebilir.

Holifest

Herkesin rengarenk boyalara bulandığı fotoğraflarını paylaştığı festivalin ne olduğunu merak ediyorsanız, sizi bu deneyimi birinci elden yaşamaya davet ediyoruz. Geleneksel Hint kültürünün en büyük bayramı olan ve baharın gelişini kutlamayı amaçlayan Holifest, iki senedir ülkemizde de aynı şekilde kutlanıyor. Bu sene 22 Nisan’da Event Garden’da gerçekleşecek festivalde sizi gecenin geç saatlerine kadar dans ettirecek birbirinden iyi DJ’ler sahne alıyor. Bedük ve ünlü Bollywood Dj’i Ravish bu isimlerden sadece ikisi. Farklı bir festival deneyimi için Holifest’i sakın kaçırmayın.

Holifest

Holifest

Holifest

Holifest

Parkfest

Bu sezonun ilk açıkhava müzik festivali, 13 Mayıs Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan Parkfest. Bu festival aslında salt müzikten daha fazlasını da vaat ediyor. Birbirinden farklı tasarımcıların ve butik dükkanların yer alacağı “Pazar” alanı, festivali aynı zamanda bir tasarım şenliğine dönüştürüyor. Festival sizi bütün gün dans ettirecek isimlerle de dikkat çekiyor. Bu senenin headliner’ı elektronik müzik dünyasının kült ismi Unkle. Koop Oscar Orchestra, Vilette, Jakuzi, Lola Marsh, Anna RF, Nihil Piraye ve Monality ise festivalde sahne alacak diğer isimler.

Parkfest

Parkfest

Cappadox

Kapadokya’yı festival alanına çeviren ve müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleri gibi farklı disiplinleri bir araya getiren oldukça geniş kapsamlı festival Cappadox, bu yıl 18 – 21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor. Festivalin bu seneki sanat teması “Dünyadan Çıkış Yolları” olarak belirlenmiş. Fulya Erdemci ve Kevser Güler küratörlüğünde hazırlanan birbirinden ilginç çağdaş sanat sergileri festivalde sizi bekliyor olacak. Bu yılın müzik programında yer alacak isimler arasında ise Emma Shapplin featuring Mercan Dede, Rhye ve Kalben var. Ünlü şef Mustafa Otar önderliğinde yürütülecek gastronomi deneyimleri, Cappadox ruhuna uygun gün doğumu konserleri, yürüyüşler, yoga ve açık hava etkinlikleri ise cabası.

Cappadox

Cappadox

Cappadox - Emma Shapplin

Cappadox – Emma Shapplin

Chill Out Festival

Jazz’dan trip hop ve house’a, latin’den soul ve funk’a, bugüne dek oluşturduğu en geniş seçkisini müzik tutkunlarına sunmaya hazırlanan Chill Out Festival, şehir karmaşasından kaçmak isteyenleri, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde İstanbul’un en büyük ormanlık alanı Life Park’a davet ediyor. Tasarım butiklerinin, workshopların, çeşitli aktivitelerin ve gurmelerin başından ayrılmayacağı yemek büfelerinin de en az festival line-up’ı kadar ilgi çektiği Chill Out’un biletleri Biletix üzerinden satın alınabiliyor.

Chill Out Festival

Chill Out Festival

Chill Out Festival

Chill Out Festival

Rock Off Festival

İki senedir yerli müzik sahnesine de el atan Rock Off Festival’in dünyanın en iyi rock müzisyenlerini İstanbullu müzikseverlerle buluşturduğu ikinci ayağı, bu sene 29 Temmuz’da UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşiyor. Festivalde yer alacağı açıklanan isimler arasında bu sene viking sahnesi ile konser vermeye hazırlanan Amon Amarth ile ilk defa Türkiye’de konser vermeye hazırlanan Rhapsody yer alıyor. Festivalde yer alacak diğer heyecan verici isimler ise önümüzdeki günlerde birer birer açıklanacak. Takipte kalmakta fayda var.

Rock Off Festival

Rock Off Festival

Amon Amarth

Amon Amarth

Rhapsody

Rhapsody

Unkle

Unkle


Önerilen yazılar