MAKALE

Dünyadan Çıkış İçin Yolunuz Belli: Cappadox

Dünyadan Çıkış İçin Yolunuz Belli: Cappadox

Her yıl sabırsızlıkla beklenen ve Türkiye’nin gelenekselleşmiş festivallerinden biri olmayı başaran Cappadox, bu yıl 18-21 Mayıs tarihleri arasında…

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleri gibi farklı disiplinleri bir araya getiren programıyla Cappadox’un bu yılki çağdaş sanat teması “Dünyadan Çıkış Yolları”. 18 – 21 Mayıs tarihlerinde Kapadokya’da gerçekleşecek Cappadox, henüz var olmayan, görünür olmayan, ama gelmekte olan dünyayı hayal ederek dönüştürecek kadar cesur olmaya çağırıyor katılımcılarını. Festivalin bu yılki programında ise yine çağdaş sanat, bol bol müzik, çeşitli açık hava etkinlikleri ve gurme tadım etkinlikleri var. Kısacası her yıl olduğu gibi dopdolu bir program katılımcıları bekliyor. İşte kaçırılmaması gerekenler…

Kuan – Gün Doğumu Konseri

19 Mayıs – Söğütlü

Kuan, damakta Ömer Hayyam tadı bırakan bir grup. Maddenin ardındaki manayı arayan, anın ve birliğin bir parçası olmayı öne çıkaran Kuan, Gün Doğumu Konseri’nde transandantal bir deneyim vaat ediyor.

Kuan - Gün Doğumu Konseri

Kuan – Gün Doğumu Konseri

Emma Shapplin B2B Mercan Dede

19 Mayıs – Uçhisar Çiftlik Evi

Toplumlar, kültürler ve coğrafyalar arasındaki sınırlar ortadan kalkıyor, sufi müziğini modern tınılarla yorumlayan Mercan Dede, günümüzün modern divası sayılan Emma Shapplin’le aynı sahnede yer alıyor.

Emma Shapplin B2B Mercan Dede

Emma Shapplin B2B Mercan Dede

Rhye

19 Mayıs – Perili Ozanlar Vadisi

Yolları internette kesişen Kanadalı Mike Milosh ve Danimarkalı Robin Hannibal’ın kurduğu Rhye, duyguları harekete geçiren görüntüler, heyecan verici ritimler ve muazzam bir kontralto sesten oluşuyor. İçinize işleyecek bir sesin farklı enstrümanlarla uyumunu keşfetmek için bu konseri kaçırmayın.

Rhye

Rhye

Acid Pauli, Ah! Kosmos

20 Mayıs – Perili Ozanlar Vadisi

Cappadox’un son gecesinde sizi müziğe ve dansa doyacağınız performanslar bekliyor. Bu özel gecede AH! KOSMOS, canlı performansları sırasında kullandığı görsel imgelerle tüm duyularınıza hitap edecek bir performans sergileyecek ve gece, Acid Pauli’nin enerjik ritimleriyle dans ederek tamamlanacak.

Acid Pauli, Ah! Kosmos

Acid Pauli, Ah! Kosmos

Sergi: Dünyadan Çıkış Yolları

18 Mayıs – 11 Haziran

Cappadox’un bu yılki teması “Dünyadan Çıkış Yolları”, yazar, şair ve sanatçı Sami Baydar’ın 1990 tarihli aynı başlıklı kitabından bir alıntı. Sergi, savaşlarla, kitlesel göçlerle, küresel çevre problemleriyle gitgide daha karmaşık hale gelen günümüzü anlamlandırmak için imgelemi açacak yeni diller, yaratıcı biçimler, alışılmışın dışında yöntemler ve pratikler önerecek.

Sergi: Dünyadan Çıkış Yolları

Sergi: Dünyadan Çıkış Yolları

Doğada Açık Ateşte Pişirme

Kral Deresi – 18 Mayıs

Şef Mustafa Otar, Cappadox katılımcılarını, modern pişirme yöntemlerini bir kenara bırakıp her şeyin başladığı noktaya gitmeye davet ediyor. Tüm pişirme unsurlarının organik malzemeler ve kül, toprak, çamur, odun, taş gibi organik maddelerden oluştuğu Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliği, sizi lezzetin kökenine götürecek.

Doğada Açık Ateşte Pişirme

Doğada Açık Ateşte Pişirme

Vadi Yürüyüşü

Aşk Vadisi – 18 Mayıs

Aşk Vadisi’ndeki Vadi Yürüyüşü nün belirleyici özelliği doğanın şekillendirdiği inanılmaz peri bacalarını yakından deneyimlemeye imkan vermesi. Ayrıca üzüm bağları arasında dolaştığınız, doğa ile baş başa bir aktivite sunması.

Vadi Yürüyüşü

Vadi Yürüyüşü

Bu Zhong Yi Yuan – İçsel Ateşini Bulmak, Qi Gong

Güvercinlik Vadisi – 18 Mayıs

“Bu zhong” merkezi güçlendirmek, “Yi yuan” da kaynakla bağı iyileştirmek anlamlarına gelir. Bu şifalandırıcı Qigong çalışmasında, karın merkezinizdeki ateş enerjisinin (Qi) kaynağını araştıracak, hissedecek ve güçlendirecek, omurga enerjinizini uyandıracaksınız.

Bu Zhong Yi Yuan - İçsel Ateşini Bulmak, Qi Gong

Bu Zhong Yi Yuan – İçsel Ateşini Bulmak, Qi Gong


Önerilen yazılar