Dünyanın Lezzetleri Tarabya’da

İspanya’dan paella, Fas’tan tajin, Belçika’dan waffle, Fransa’dan kruvasan ve daha birçok farklı lezzetin en gurme hali Le Cuistot’da buluşuyor.

Sürekli aynı yemekleri yemekten sıkıldıysanız ve dünya mutfaklarından yeni lezzetleri tatmak istiyorsanız size harika bir haberimiz var. Belçikalı Şef Carlos’un Tarabya’da yeni yerine yerleşen mekanı Le Cuistot size dünyanın dört bir yanından lezzetleri aynı mekanda sunuyor.

Şef Carlos’un maharetli ellerinden çıkma, taptaze malzemelerle hazırlanan çeşit çeşit uluslararası lezzetin servisi kahvaltıdan öğle ve akşam yemeklerine dek devam ediyor. 15 yıldan fazladır Türkiye’de yaşayan Carlos, hayatı boyunca ziyaret ettiği birçok ülkenin ve kültürün yerel tatlarını bilgi dağarcığına eklemiş. Bu zengin birikim akademik eğitimle tamamlanıp farklı projelerle edindiği deneyimlerle de birleşince ortaya sanki yerinde tatmışçasına kaliteli lezzetler çıkıyor.

Le Cuistot’nun kahvaltıları özellikle çok seviliyor, fırından yeni çıkmış taptaze kruasanlar, yumurtanın en lezzetli çeşitleri ve farklı kahvaltı menüleriyle her damak zevkine uygun bir seçenek mekanda mevcut. Ancak Le Cuistot sadece kahvaltı öğünlerinizi değil, Maslak’a yakın lokasyonuyla iş yemeklerinizi de renklendirmeye hazır. Her hafta sonu değişen özel gurme menüsü ise farklı gastronomik yolculuklara çıkmaya meraklı herkesi memnun ediyor. Carlos ayrıca tematik gurme akşamlarla İspanya, Fas, İtalya gibi ülkelerin mutfaklarından İstanbul’da pek de kolay bulamayacağınız menüleri servis ediyor.

Elbette şef Belçikalı olunca mekanın tatlıları da bir başka leziz oluyor. Mekanda satın alıp evinizde de tadını çıkarabileceğiniz çeşit çeşit tartlar ve diğer nefis tatlıları da es geçmemenizi tavsiye ederiz.

Özel günler için catering hizmeti de bulunan Le Cuistot, tek mekanda sunduğu birbirinden farklı mutfakların yemekleriyle sizi yepyeni lezzet yolculuklarına çıkmaya davet ediyor.


Önerilen yazılar