MAKALE

Egzotik Doğanın Ultra Lüks Keşfi

Egzotik Doğanın Ultra Lüks Keşfi

Endonezya’nın sadece vahşi hayvanlara ev sahipliği yapan ıssız adalarını süper lüks bir yatla gezmenin eşsiz deneyimini yaşamak ister miydiniz?

Lüks seyahatler artık yalnızca üst düzey konfor ve hizmetler anlamına gelmiyor, bu tarz seyahetleri tercih eden gezginler kişiselleştirilmiş, eşsiz deneyimler yaşamak istiyor. Atzaro adlı turizm şirketi de bu talepleri sonuna dek karşılayacak, yolcularına hem macera hem de lüksü aynı anda sunacak özel cruise yolculukları tasarlıyor.

Güney Doğu Asya’nın egzotik ülkesi Endonezya’da, Bali’nin lüks bungalow otellerinde sakin bir tatil geçirmekten daha fazlasını yapmak isteyenlere özel tasarlanan bu yolculuk, ülkeye özgü geleneksel bir tekne türü olan, iki direkli yelkenli Phinisi’lerden ilham alınarak üretilmiş 55 metrelik Prana adlı yatla yapılıyor.

Süper yatın 900 metrekarelik geniş bir yaşam alanı bulunuyor. Yat, muhteşem manzaraları izleyerek gününüzü geçirebileceğiniz güneşlenme yataklarına, günün yorgunluğunu bir masajla atabileceğiniz SPA merkezine, akşam üstü kokteylinizi yudumlayabileceğiniz lounge alanına ve fine-dine lezzetler sunan bir restorana sahip. Ayrıca sabahları doğan güneşi yoga ile selamlayabilir, akşamları yıldızların altında sinema keyfi de yapabilirsiniz. Egzotik bir zarafete sahip suit’leri ise vintage dokunuşlarıyla dekore edilmiş.

Bu ultra lüks yat yolcularını Endonezya’nın keşfedilmemiş adalarına doğru yola çıkarıyor. ‘Bespoke’ tarzda yaratılan bu yolculukların en macera dolu olanı ise Komodo ejderhalarının yaşadığı, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan adalara yapılan cruise turu.

Bu turda, dünyanın en iyi dalış alanlarında profesyonel dalgıçlarla birlikte deniz altının muhteşem güzelliklerini keşfedeceksiniz. Bunun dışında gün doğmadan uyanacak ve gezegenin en büyük kertenkelelerini ve diğer vahşi hayvanları yakından görebileceğiniz bir safariye katılacaksınız. Pembe kumsallarıyla büyüleyen Padar Adası’nda denize girmenin benzersiz deneyimini yaşayacak, güneş batarken Pulau Koaba Adası’ndan havalanan, büyük bir yarasa türü olan Sunda’ların binlercesinin gökyüzünde yaptığı gösteriye teknede kokteylinizi yudumlarken tanık olacaksınız.

Komodo Milli Parkı’nın el değmemiş mistik güzelliklerini görmenin en lüks şekli olan Prana yatında gündüzleri doğanın en vahşi ve ıssız halini, akşamları ise konforun zirvesini deneyimleyebilirsiniz.


Önerilen yazılar