En ‘Cool’ Gelinlere

Gelinlikler mutlaka şatafatlı olmalı diye bir kural yok, düğününde ‘kendisi gibi’ olmak isteyen gelinler bu modellere bayılacak.

Düğün günü, bir insanın hayatında önemli bir dönüm noktası olduğundan gelinlik de çok özel bir giysi olarak anlam kazanıyor. Bu özel seromonide ışıldamak isteyen gelin adaylarının birçoğu tercihini şatafatlı gelinlik modellerinden yana kullandığından, gelinlik modası da daha çok bu yöne evriliyor. Ancak düğününde daha sade ve daha doğal görünmek isteyen gelinler de elbette yok değil ve gösterişli modellerin bolluğu, onlar için gelinlik seçimini zorlaştırabiliyor.

Yeni Zelandalı tasarımcı Karen Walker da sade bir tarz arayışında olan gelinleri düşünerek yeni bir koleksiyon tasarlayan modacılardan en yenisi oldu. Walker, ondan kadınsı, eğlenceli ama çok ‘cici’ görünmeyen gelin giysileri tasarlamasını isteyen müşterilerine kayıtsız kalmadı ve kendine has dokunuşlarıyla ortaya çıkarttığı bu gelinlik koleksiyonuyla ‘cool’ gelinlere ilham vermeye başladı.

Walker geleneksel gelinlik modelleri için “Birçok insanın modaya ve stillerine dair günlük bakış açısından çok farklı, yani normal hayattan çok uzak” yorumunu yapıyor. Bu nedenle de düğünlerinde kendilerini bir prenses gibi değil, kendileri gibi hissetmek isteyen gelinler için daha ‘gerçek’ elbiseler yaratarak hem modellerindeki zarafeti korumuş hem de alışıldık gelinliklerin havasını değiştirmiş.

Karen Walker koleksiyonunu tasarlarken hayalindeki gelinin, o günün her anından gerçekten keyif alabilen bir gelin olduğunu söylüyor. Bu nedenle gelinlik koleksiyonunda çekici ama aşırı ‘süslü’ olmayan modeller var. Walker’ın klasik dokunuşları olan fırfırları, heykelimsi fiyonkları ve yüksek yakaları bu koleksiyonda da göze çarpıyor. Koleksiyonun bir özelliği de çok sayıda geleneksel, uzun elbise biçimli gelinlik modelini içermemesi. Bunun yerine bol bol mini ve bilekte biten etek boylarına sahip elbiselere, hatta iki tane de fildişi renkli kumaşla dikilmiş takım elbiseye rastlıyoruz.

Eğer siz de düğününüz için şık, sıra dışı, eğlenceli ve aynı zamanda da konforlu bir gelinlik arayışındaysanız Karen Walker’ın koleksiyonundan ilham almaya başlayabilirsiniz!


Önerilen yazılar