Eşsiz ve Lüks Bir Buluşma

İki lüks markanın iş birliğinden doğan süper otomobil zarif detaylarıyla büyülüyor.

Dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan Bugatti Chiron daha ne kadar lüks olabilir diye düşünüyorsanız sorunuzun cevabı bu iş birliğinde. Zaten uzun bir iş birliği geçmişine sahip iki lüks marka Bugatti ve Hermès bir kez daha bir araya geldi ve dünyada benzeri olmayan bir Bugatti Chiron tasarladı.

Süper otomobil koleksiyoncusu Manny Khoshbin için tasarlanan Hermès 1:1, her iki markanın da ince detaylarını taşıyan zarif bir araç. Öncelikle hem dışı hem de içinin özel krem rengiyle rengiyle büyüleyen otomobil ardından da lüks dokunuşlarıyla kendine hayran bıraktırıyor.

Bugatti, Hermès ve Khosbin’in birlikte dört yıllık bir süre boyunca tasarladığı Hermès 1:1, iç kısmında Fransız modaevinin imzası haline gelmiş ‘courbettes’ yani at desenli yün ve kaşmir dokuma kumaşlarla süslenmiş. Böylece normalde Hermès’in fularları ve ev tekstillerinde gördüğümüz bu desen ilk kez otomotiv dünyasında kullanılmış. Chiron’un at nalı şeklindeki ön ızgarasında ise Hermès’in H’si desen olarak tercih edilmiş.

1500 beygir gücündeki ultra lüks süper otomobil Bugatti Chiron, markanın tarihinde şu ana dek ürettiği en sofistike tasarımlı, en ileri teknolojili ve en güçlü performanslı model. Bu iş birliği sayesinde markalar Chiron’u daha da mükemmelleştirerek ortaya muhteşem bir iş çıkarmış.

1920’lerde birlikte çalışarak lüks anlayışını yeniden yaratan ve 2008’de birlikte bir Bugatti Veyron tasarlayan markalar, bu yeni kişiselleştirilmiş modelle otomotiv dünyasına bir kez daha ikonik bir armağan bırakmış oldu.


Önerilen yazılar