MAKALE

Evde Kitap Keyfinin Tam Sırası

Evde Kitap Keyfinin Tam Sırası

Bu kış okumanız için gerilimden aşk romanına uzanan her zevke uygun beş kitap…

Sağlığımız için evde kaldığımız bu günleri, uzun zamandır okumak istediğiniz ancak bir türlü zaman ayıramadığınız kitapları okumak için harika bir fırsat olarak görebilirsiniz. Dışarıda havalar serinlerken sıcacık evinizde bir koltuğa gömülmek ve sürükleyici bir kitabın sayfalarında kaybolmak harika bir his olmaz mı?

Üstelik kütüphanenize yeni kitaplar eklemek istiyorsanız QNB First’ün ayrıcalıklarla dolu dünyası hayatınızı bu alanda da kolaylaştırıyor. QNB First üyesi müşterisi olarak* QNB First Kütüphane’de yer alan ve üç ayda bir değişen kitaplardan istediğiniz birini ücretsiz** olarak dilediğiniz adrese sipariş verebiliyor veya hediye edebiliyorsunuz.

O halde QNB First Kütüphane’nin parmaklarınızın ucundaki muhteşem seçkisinden öne çıkan kitaplara bir göz atmaya ne dersiniz?

Gece Yarısı Güneşi – Stephenie Meyer

Stephenie Meyer’ın çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Alacakaranlık Serisi, beşinci kitabı Gece Yarısı Güneşi ile yeniden sevenleriyle buluştu. Kitap, hikayeyi bu kez bambaşka bir açıdan ele alıyor. Gece Yarısı Güneşi’nde Edward ile Bella’nın büyük aşklarını, en başından ve bu kez Edward’ın gözünden okuyacaksınız. Aslında yazarın 2008 yılında yazmaya başladığı ancak sonra uzun bir ara verdiği kitap tam da bu yüzden Alacakaranlık tutkunları tarafından heyecanla bekleniyordu. Siz de bu fantastik ve güçlü aşkın romatizmini bir kez daha yaşamak istiyorsanız Gece Yarısı Güneşi’ni mutlaka okumalısınız.

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu

Bu sezon hastalarından deneyimlediği yaşamlara yer verdiği romanlarından uyarlanan iki farklı diziyle gündeme gelen psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, Camdaki Kız kitabıyla da sizi derin düşüncelere daldıracak. Hikayenin ana kahramanı Nalan bolluk içinde yaşasa da ailesinden ve kocasından sevgi görmediği için yüzü hiçbir zaman gülmez. Bir gün karşısına çıkan Hayri, Nalan’ın kaderini değiştirebilecek mi, bunun cevabını romanda bulacaksınız.

Yabancı – Stephen King

Korku ve gerilim kitaplarının usta kalemi Stephen King, Yabancı adlı romanında yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor ve usta bir hikaye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor. Roman on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedinin bulunmasıyla başlıyor. Tüm kanıtlar Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’ı işaret ediyor. Ancak ardından, Maitland’ın cinayetin işlendiği gün başka bir kentte olduğu ortaya çıkıyor. Bu sürprizli, çok katmanlı ve karmaşık hikayeyi hem polisiye hem de gerilim tutkunları çok sevecek.

Edebiyatımızda Sevdiğim Romanlar Kılavuzu – Selim İleri

Türk edebiyatının yaşayan belleği Selim İleri, farklı kitaplar keşfetmek isteyenler için sevdiği kitaplardan oluşan bir kılavuz hazırladı. Bu olağanüstü kaynakta İleri’nin yarım yüzyılı aşkın okuma serüveninde yolunu aydınlatan 229 romana dair yorumlarını bulacaksınız. 1874-1980 yılları arasını ele alan ve Türk edebiyatının ilk roman denemelerinden yakın döneme kadar, yayınlanmış romanları içeren bu seçki, yeni yazarlar ve kitaplar keşfetmeniz için eşsiz bir yol haritası niteliğinde.

Dans Dans Dans – Haruki Murakami

Murakami, eşsiz kurgularıyla çağımızın en çok sevilen yazarlarından biri. Yazarın dilimize çevrilen en yeni romanı ise Dans Dans Dans. Murakami tüm kitaplarında olduğu gibi Dans Dans Dans’ta da gizemli bir dünyanın kapılarını bizler için aralıyor. Hikayenin başrollerinde ortadan kaybolan çekici bir kadın, yalnızlığını anlamlandırma çabası içindeki bir adam, sezgileri gelişmiş sıradışı küçük bir kız ve müzik yer alıyor.

Siz de QNB First Kütüphane’den birçok kitaba ücretsiz sahip olmak ve QNB First müşterisi olup birbirinden değerli ayrıcalıkları keşfetmek için başvuru formunu dolurabilirsiniz.

*QNB First üyesi olabilmeniz için birikiminizin 150.000 TL ve üzerinde olması, QNB First Plus üyesi olabilmeniz için birikiminizin 450.000 TL ve üzerinde olması, Private Banking üyesi olabilmeniz için birikiminizin 1.500.000 TL ve üzerinde olması yeterlidir.
**QNB First üyesi müşterilerimiz bu ayrıcalıktan 3 ayda 1 defa %50 indirimli olmak üzere yararlanmaktadır, QNB First Plus müşterilerimiz ise 3 ayda 1 defa 1 adet ücretsiz kitap hakkına, Private Banking müşterilerimiz ise 3 ayda 1 defa 2 adet kitap hakkına sahip olabilirler.


Önerilen yazılar