MAKALE

Evden Çıkmadan Hermitage Müzesini Gezin!

Evden Çıkmadan Hermitage Müzesini Gezin!

İleri teknoloji, dünyanın en önemli müzelerinden birini parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Tüm gezegen olarak epey iç sıkıcı bir dönemden geçiyoruz, birçoğumuz evden çıkmamayı tercih ederek sosyal hayatlarını sınırlıyor. Zaten seyahat etmek neredeyse imkansız. Hal böyle olunca evde kendimizi mutlu etmek için çeşitli eğlenceler arayışına giriyoruz.

Apple’ın Shot on iPhone 11 Pro video serisinin en sonuncusu da tam bu döneme denk geldi ve sanatın güzelliğini ekranlarımıza taşıyarak içimize biraz olsun huzur getirdi. Apple’ın iPhone 11 Pro’nun kamerasının üstün yeteneklerini sergilemek için başlattığı bu serinin en yenisi ve en iddialısı Rusya’nın St. Petersburg kentinde yer alan Hermitage Müzesi’nde, 5 saat 19 dakika 28 saniye boyunca süren göz kamaştırıcı tur videosu oldu.

Video süresinin bu kadar spesifik olmasının ise iPhone 11 Pro’nun pil ömrü süresine denk geliyor olması.

Ziyarete 1852’de açılan Hermitage Müzesi, dünyanın en büyük, en görkemli sanat müzelerinden ve burada Rembrandt’tan Raphael’e, Caravaggio’dan Rubens’e pek çok büyük ismin eserleri sergileniyor. Kesintisiz bir şekilde kayda alınan tur videosu sizi müzenin 45 salonunda büyüleyici bir tura çıkarıyor. iPhone 11 Pro’nun ardında yönetmen Axinya Gog’un bulunduğu videoda ayrıca canlı performanslar da yer alıyor.

Bu karamsar günleri sanatın en muhteşem eserleriyle renklendiren videoyu Apple’ın YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Shot on iPhone serisinde ayrıca A journey into the Valley of Fire adlı video ile doğanın muhteşem formlar kazandırdığı kaya oluşumlarıyla dolu bir vadiye gidebilir, John Wick filmlerinin yönetmeninin çektiği Snowbrawl adlı videoda heyecan dolu bir kartopu savaşını izleyebilirsiniz.


Önerilen yazılar