Eviniz 2017’ye Hazır mı?

İşte yeni yılda evlerinde modayı yakalamak isteyenler için birbirinden yaratıcı 2017 dekorasyon fikirleri…

Senenin sonu giderek yaklaşıyor. Büyük ihtimalle her yerde 2017 trendleriyle ilgili yazılarla karşılaşıyorsunuz. Sonuçta tıpkı modada olduğu gibi ev dekorasyonu ve yaşam alanı tasarımları söz konusu olduğunda da her sene yeni trendler ve konseptler öne çıkıyor. Peki yeni yılda ev dekorasyonunda moda renkler ve malzemeler neler olacak? Hangi kumaşları daha sık görecek, duvarlarımızı nasıl süsleyeceğiz? İşte merak edenler için yeni yılın öne çıkan dekorasyon trendleri…

Yeşil Modası

Geçtiğimiz günlerde Pantone’nin de belirlediği gibi, bu yılın rengi yenilenmenin ve tazelenmenin sembolü yeşil. Yeşil bir berger koltukla ya da tek bir bölmeye uygulayabileceğiniz yeşil duvar boyasıyla, siz de hayatınıza doğanın iyileştirici gücünü davet edebilirsiniz.

Yeşil Modası

Yeşil Modası

Yeşil Modası

Yeşil Modası

Kelebek Etkisi

Bu kadar olumsuzluk arasında, hayatınıza biraz olsun size iyi gelecek ve evinize farklı bir zarafet katacak motifler katmaya ne dersiniz? Kelebekler, bu yıl duvar kağıtlarında ve aksesuarlarda sıklıkla karşımıza çıkarak, ev dekorasyonunda kullanılacak trendlerden biri olacak.

Farklı Desenlerin Birlikteliği

Moda haftalarında da sıklıkla karşımıza çıkan bu trend, 2017’de ev dekorasyonunda da etkisini gösterecek. Karışık desenlerin birlikteliği, baştan çıkarıcı bir görüntü yaratarak, evimizde etnik ve canlandırıcı bir hava estirecek.

Her Şey Kutuya Giriyor

Minimalizm ev dekorasyonunda çoktan etkisini göstermeye başladı, fakat 2017 “Az çoktur” felsefesinin genişleyerek hayatlarımıza daha çok dahil olduğu bir yıl olacak. Kutu içinden çıkararak kullanabileceğiniz mutfaklar, katlayıp açarak dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz mutfak aletleri, yaşam alanlarımıza apayrı bir ferahlık getirecek.

Yeni Siyahla Tanışın

2017’de özellikle mutfak ve ev dekorasyonunda siyahın yerini koyu lacivert alacak. Neredeyse her renk tonuyla uyumlu olan koyu lacivert, yaşam alanlarımıza farklı bir gizem katarken aynı zamanda daha geniş bir görüntü de sağlayacak.


Önerilen yazılar